Grybauskaitė pašiepė Putiną ir įspėjo: jo sankcijos nesustabdys

Prezidentei Dalia Grybauskaitei Vokietijoje, Kylyje, įteiktas prestižinis Pasaulio ekonomikos apdovanojimas už politinius nuopelnus. Savo kalboje buvusi šalies vadovė daug dėmesio skyrė Putino pradėtam kruvinam karui Ukrainoje – sakė, kad diktatorius gali būti sustabdytas ne sankcijomis, o tik mūšio lauke. Esą sankcijos, rusų tautos, kuri ilgą laiką gali išgyventi vien su degtine ir kopūstais, neišgąsdins.

Vokietijoje, Kylyje, kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė atsiima Metinį Pasaulio ekonomikos apdovanojimą. Už tai, kad atsakingai ir toliaregiškai Europos komisijoje sprendė politinius uždavinius, įveikiant krizes, ir vadovaudama Lietuvai, šalį vedė į euro zoną ir didino jos saugumą, oponuodama Rusijai.

Prezidentė savo kalboje prabyla apie pražūtingą Rusijos karą Ukrainoje. Ji sako, kad V. Putino, kuris įtraukia Europos šalis į 3 pasaulinį karą, jokios sankcijos nesustabdys.

„Putinas supras tik pralaimėjimą mūšio lauke, niekur kitur. Jis gali išgyventi bet kokias sankcijas, tiek – kiek reikia. Rusai gali išgyventi su kopūstais ir degtine ilgą laiką. Jiems daugiau nieko ir nereikia“, –kalbėjo D. Grybauskaitė.

D. Grybauskaitė taip pat pašiepia Rusiją, kuri istoriją traktuoja kaip jai patogu. Ir Putiną, kuris neseniai vienoje iš savo kalbų save prilygino Petrui pirmajam.

„Aš galiu tik pajuokauti, mes – Baltijos šalyse, ypač Lietuva ir Lenkija, galime pasiūlyti atgaivinti 15-ojo amžiaus istoriją – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, kai mūsų teritorija driekėsi nuo Baltijos jūros iki Juodosios jūros, ir net Smolenskas buvo mūsų teritorijoje. Bet jei mes eitume taip toli performuodami mūsų valstybių sienas, mes niekada neužbaigtume karų“, – sakė ji.

Pasak D. Grybauskaitės, karas įgauna vis naujas formas ir jau tampa ne tik konvenciniu, bet ir hibridiniu, mat jau dabar ginklu kare tampa maistas. O esą dėl maisto krizės Europa gali sulaukti dar vienos pabėgėlių antplūdžio krizės.

Tas imperializmas nesustos Ukrainoje, jis eis pirmyn, antra banga bus Baltijos šalys, Lenkija, kitos Rytų Europos šalys.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer