Iš Dainų šventės į Santaros klinikas atvežta 17 vaikų – 9 iš jų paguldyti į ligoninę

Nerimas dėl Dainų šventės – įtariama, kad tarp jos dalyvių galėjo įsisukti virusas. VUL Santaros klinikos pranešė, kad per parą į ligoninę atvežta 17 sunegalavusių vaikų –jie skundėsi pilvo skausmais, viduriavimu, vėmimu.

VUL Santaros klinikų komunikacijos tarnybos vadovė Jurgita Juozaitytė-Markevičienė portalui tv3.lt patvirtino, kad liepos 4 d. naktį bei 5 d. rytą į ligoninės Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyrių kreipėsi 17 pacientų, dalyvaujančių Dainų šventėje, ir besiskundžiančių pilvo skausmais, viduriavimu, vėmimu.

„Iš jų iki 10 val. ryto į ligoninę hospitalizuoti 9 pacientai. Kai kurie dar apžiūrimi medikų, jiems atliekami tyrimai. Turimais duomenimis, besikreipusieji yra ne iš vienos Vilniaus miesto vietos – tai skirtingų kolektyvų atstovai. Pacientų būklė nėra sunki ar grėsminga gyvybei. Suaugusiųjų Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje nepastebima stipriai padidėjusio pacientų srauto iš šventės. Norime atkreipti dėmesį, kad ši situacija smarkiai nesiskiria nuo kitų didelio masto renginių, kurių metu pasitaiko paviduriuojančių, užsigavusių“, – komentavo ji.

Ligoninės atstovė pridūrė, kad VUL Santaros klinikos glaudžiai bendradarbiauja su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, atidžiai stebi situaciją ir yra pasirengusios galimam didesniam pacientui skaičiui šiomis dienomis. 

Pirmasis apie tai pranešė portalas 15min. Jį informavusi moteris, kurios du sūnūs dalyvauja Dainų šventėje, nurodė, kad daugiau nei pusė kolektyvo vaikų vemia, du paguldyti ligoninėje. Ji teigė, kad sunegalavę vaikai pristatyti į Santariškių ir Antakalnio ligonines.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene Rasa Kėkštienė portalui tv3.lt nurodė, kad, laimei, jokio mažųjų pacientų pagausėjimo nėra jaučiama. 

„Mūsų klinikoje įprasta diena – neturime jokio padidėjimo. Jeigu ir yra apsirgusių, greičiausiai kol kas vežama į kitas gydymo įstaigas, mes neturime duomenų, kad skaičiai būtų padidėję ir tai būtų siejama su Dainų švente“, – teigė ji.

Skelbė, kad pažeidimų nenustatyta

Portalas tv3.lt primena, kad įsibėgėjus jubiliejinei Dainų šventei netrūksta skundų apie netinkamą maitinimą dalyviams. Socialiniuose tinkluose šventės dalyviai dalijosi supelijusios duonos nuotraukomis, kiti tiekiamą maistą vadina „tinkamu tik kiaulėms“. Tiesa, kiti dalyviai maitinimu nesiskundžia – maisto kokybė skiriasi priklausomai nuo maitinimo vietos ir tiekėjo.

Prieš porą dienų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pranešė, kad kol kas sostinėje vykstančios Dainų šventės metu nenustatyta su maisto sauga, jo kokybe ar higienos reikalavimais susijusių pažeidimų.

„Renginių metu, situaciją stebi daugiau kaip 30 VMVT inspektorių. Šiai dienai fiksuojame, kad maisto saugos ir higienos yra laikomasi atsakingai“, – antradienį išplatintame pranešime cituojama VMVT Vilniaus apygardos Priežiūros skyriaus vedėja Vaida Barkovskienė. 

Pasak tarnybos, inspektoriai Dainų šventėje kasdien stebi visas 8 atviras maisto išdalinimo erdves bei atlieka patikrinimus gamybos vietose, kuriose maistas yra gaminamas išvežimui. Pažymima, kad patikrinimai taip pat yra atliekami ir 55 mokyklose, kuriose šventės dalyviai gyvena ir yra maitinami vietoje.

Anot VMVT, ypatingas dėmesys yra atkreipiamas į žaliavų kokybę, tinkamumo vartoti terminus, gamybos technologinius procesus, higieną, produktų ir patiekalų laikymo sąlygas juos transportuojant bei jau ruošiantis dalinti suvartojimui.

Primename, kad jubiliejinė šimtmečio Dainų šventė „Kad giria žaliuotų“ vyksta šių metų birželio 29–liepos 6 dienomis. Pirmasis jos renginys įvyko Kaune, Dainų slėnyje, o savaitės koncertinį ciklą uždarys Dainų dienos koncertas Vilniaus Vingio parke. Šventės renginiuose iš viso dalyvauja 35 tūkst. dalyvių ir 1,5 tūkst. kolektyvų.

www.tv3.lt

Site Footer