Už šašlykų kepimą savo kieme gali tekti susimokėti 600 eurų: įspėja visus

Geri orai – tai idealus metas griliui. Tie, kas turi nuosavus namus, turėtų džiaugtis dvigubai. Visgi Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad kuriant ugnį, yra taikomi kai kurie apribojimai ir reikalavimai. Jie yra nurodyti Bendrinėse gaisro saugos taisyklėse.

Pagal šias taisykles, šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius ir ugniakurus, kurie kūrenami kietuoju kuru, galima naudoti tik tada, kai jie yra bent 6 metrus nuo pastatų. Jeigu kepimui naudojamos dujiniai kepimo įrenginiai, tada juos galima įsirengti arčiau namų. Šios taisyklės yra taikomos nuosaviems namams.

Butų balkonuose, terasose ar kitose atvirose butų dalyse, įsirengti kepsninės arba šašlykinės negalima. Nebent tai yra būtent šioms erdvėms skirta įranga, ką nurodo ir jos gamintojas.

Galite gauti baudą

Šalia nuosavų namų negalima įsirengti ir laužavietės. Vilniuje laužus galima kūrenti tik tam skirtose vietose. Pati laužavietė negali būti įrengta ne arčiau nei 30m nuo pastato.

Reikalavimų nepaisymas ne tik gali lemti, kad neteksite savo turto, nes kažkas užsiliepsnos dėl blogai įrengtos kepsninės arba šašlykinės, bet ir sulauksite baudos. Nors atrodo, kad jos yra nedidelės – nuo 20 iki 140 eurų, tačiau kartais jos gali siekti net 600 eurų. Tiesa, tokia suma taikoma pakartotiniam nusižengimui.

Baigus kepti, būtina užgesinti ugnį arba palaukti, kol anglys pačios užges. Rekomenduojama anglių neišpilti iš kepsninės bent parą, kad jos visiškai atvėstų.

Autorė: Aneta Kurowska

www.tv3.lt

Site Footer