Išaušo Žemaitaičio žvaigždės valanda – reitinguose rikiuojasi trečias

Dėl antisemitinių pareiškimų iš Seimo trauktis turėjęs Remigijus Žemaitaitis apklausose jau rikiuojasi trečias po Šimonytės ir Blinkevičiūtės. Trečia reitinguose ir jo naujai įkurta partija. Politologai nesistebi – sau reklamą Žemaitaitis pasidarė dalyvaudamas prezidento rinkimuose, o vulgari, žydus keikianti retorika daliai visuomenės labai priimtina.

Žemaitaitis turi rimtų šansų patekti į būsimųjų valdančiųjų gretas, o, pasak ekspertų, tai pakenktų Lietuvos prestižui.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Štai kaip po praėjusių prezidento rinkimų džiūgavo Žemaitaitis.

„Vis galvoju, kas per velnias tas Žemaitaitis yra ir kaip mes sugebėjome užsukti tokį procesą, kad net konservatorius įbauginom, įbauginom ir kitas politines jėgas. Tai yra wow“, – džiaugėsi „Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Remigijaus Žemaitaičio euforija, kai lygiai prieš mėnesį pirmajame Prezidento rinkimų ture surinko devynis procentus balsų ir sugebėjo užimti ketvirtą vietą, ne veltui. 

„Turi dalyvauti Seimo rinkimuose spalio 13 d., mes privalome juos laimėti, mes privalome būti valdančiojoje daugumoje“, – po rinkimų tikino Žemaitaitis.

Žemaitaitis reitinge trečias

Ši Žemaitaičio svajonė tampa ranka pasiekiama. Naujausia „Delfi“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa rodo, kad per mėnesį partija „Nemuno aušra“ populiarumą pasiaugino keturiais procentais ir rikiuojasi trečia – po socdemų ir konservatorių. Už nugaros atsidūrė ir liberalai, ir „valstiečiai“ su demokratais. Dar daugiau – trečias Žemaitaitis atsidūrė ir premjerų reitinge, čia per mėnesį pasitikėjimas juo išaugo net šešiais procentais.

„Geras premjeras, manau. Apie ūkį, apie bites, apie viską supranta, apie pinigus, ekonomiką“, – sako Marijampolės gyventojas.

„Žmonės ir Gražuliu pasitiki, bet tai nereiškia, kad jis protingas“, – teigia marijampolietė. 

O pasitikėjimas auga nepaisant dėmėtos Žemaitaičio reputacijos. Prieš gerus metus „Facebooke“ ir Seime prasidėjo jo papliūpos prieš žydus ir Izraelį. Galiausiai Konstitucinis Teismas nusprendė, kad Žemaitaitis skleidė neapykantą ir sulaužė priesaiką. Kad išvengtų draudimo rudenį dalyvauti Seimo rinkimuose, politikas pats atsisakė parlamentaro mandato.

„Kad mūsų visuomenė labai dideliu mastu yra, tikrąja to žodžio prasme, antisemitinė, laikosi antisemitinio požiūrio į žydus kaip tautą, Izraelį kaip valstybę, pavyzdžių toli ieškoti nereikia“, – komentuoja „Eltos“ vyriausiasis redaktorius Vytautas Bruveris. 

Žavi tiesmukas įžūlumas

Pasak Vytauto Bruverio, didelę reklamą Žemaitaitis pasidarė per prezidento rinkimus. O ir kitais atvejais dalį visuomenės esą žavi jo tiesmukas įžūlumas.

„Agresyviu, primityviu, sąmoningai kartais vulgariu kalbėjimu jis labai tiksliai taiko ir pataiko į tai, ko rinkėjų masės, į kurias jis taikosi ir nori“, – kalba V. Bruveris. 

Visgi yra Žemaitaitį ir kritikuojančių: „Daug kalba paprasta žmonių kalba, už tai. Ne aukšto lygio politikas.“

Vytautas Bruveris sako, kad Žemaitaičio retorika itin artima kitam per prezidento rinkimus išgarsėjusiam veikėjui Eduardui Vaitkui.

„Jis yra toj pačioj pusėj, Žemaitaitis. Tik jis savo prorusišką, antivakarietišką, antieuropietišką, antiamerikietišką naratyvą gudriau maskuoja“, – tikina „Eltos“ vyriausiasis redaktorius. 

„Kol kas šita partija ir yra Remigijus Žemaitaitis, daugiau šitoje partijoje nieko nėra“, – sako politologė Rima Urbonienė. 

Vyriausybės reitingai pakilo, bet ar ilgam?

Pasak politologės Rimos Urbonaitės, ar iki spalio Žemaitaičio žvaigždė nepriges, dar nežinia. Kaip ir nežinia, ar jo sėkmės rinkimuose atveju kitos partijos norės jį matyti koalicijoje.

„Teks atsakyti į klausimą, ar viskas gerai kviesti į valdančiąją koaliciją partiją, kurios pirmininkas yra Konstitucinio Teismo pripažintas sulaužęs priesaiką ir šiurkščiai pažeidęs Konstituciją“, – teigia politologė. 

„Čia nieko gero būsimai valdančiajai koalicijai, o Lietuvai kaip valstybei, irgi nieko gero. Įsivaizduojame, kokį tai poveikį turės Lietuvos tarptautiniam prestižui ir geopolitinėms pozicijoms“, – pasakoja redaktorius Bruveris.  

Beje, per mėnesį šiek tiek pakilo ir Vyriausybės reitingai. Bet turint omenyje Monikos Navickienės istoriją ir skrydį į Dubajų privačiu lėktuvu, vargu, ar ilgam.

„Atsižvelgiant į tas aplinkybes, kurias dabar stebime, susijusias su Vyriausybe, konservatoriais ir konkrečiais konservatorių ministrais, mes galime matyti visiškai kitokį reitingą jau po mėnesio“, – perspėja R. Urbonaitė. 

„Skandalai, skandalai, skandalai. Mes, paprasti rinkėjai, jaučiamės, kad iš mūsų šaiposi. Pasidarė tokia „šaipyzdė“, kaip mes, marijampoliečiai, sakom“, – komentuoja Marijampolės gyventoja. 

Seimo rinkimų pirmasis turas laukia spalio 13 dieną.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

www.tv3.lt

Site Footer