Su narkotikais įkliuvęs Garackevičius svarsto bylinėtis su Darbo partija: nebuvo galimybės pasisakyti

Su narkotikais sulaikytas kandidatas į Druskininkų savivaldybės tarybą Edvinas Garackevičius toliau sėkmingai ves Darbo partijos sąrašą. Tokį sprendimą priėmė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, kuris atmetė Darbo partijos skundą. Jei Garackevičių druskininkiečiai išrinks, jis laisvai galės darbuotis miesto taryboje.

Druskininkų centre patalpas kavin,ei pavadinimu „Bagira“ nuomojasi Darbo partijos kandidatas į miesto tarybą Edvinas Garackevičius. Po to, kai darbiečiai sužinojo, kad jų sąrašo vedlys įkliuvo pareigūnams su puse kilogramo hašišo, partija visais būdais norėjo ištrinti jo pavardę iš rinkimų biuletenio.

Iš pradžių darbiečiai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, kuri prašymo netenkino, po to pasiskundė teismui. Tačiau ir čia rezultato Darbo partijai pasiekti nepavyko. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija atmetė darbiečių skundą.

„Partija gali atšaukti kandidatus likus nemažiau kaip 40 dienų iki rinkimų. Šiuo atveju, žinoma, šis terminas jau buvo praleistas, o teisinių pagrindų numatytų rinkimų kodekse dėl ko trečiasis suinteresuotas asmuo būtų neregistruojamas kandidatu rinkimuose, komisija nematė, taip pat ir mes nematom“, – aiškina teisėjas Gintaras Kryževičius.

Kitais žodžiais tariant, partija į Vyriausiąją rinkimų komisiją kreipėsi per vėlai. Pasak teisėjo Gintaro Kryževičiaus, Darbo Partija puikiai žinojo, iki kada galima keisti kandidatų sąrašus.

„Nuolat dalyvauja rinkimuose, žino visas taisykles, tai mes tokius asmenis laikome tiek fizinius, tiek juridinius laikome kvalifikuotais subjektais, ir toks subjektas prisiima visas rizikas, tiek keldamas kandidatus, tiek ir prisiima rizikas už visas pasekmes. Tarp jų ir galimas reputacijos, žalos reputacijai padarymo pasekmes“, – tvirtina G. Kryževičius.

„Mes nenorime matyti jo savo kandidatu ir jis nėra mūsų kandidatas, man labai keista, kad tiek Vyriausioji rinkimų komisija, tiek teismas patvirtino tą sveikam protui sunkiai pasiduodantį sprendimą. Tai, jeigu žmogus numirtų, jis irgi toliau būtų kandidatu, ar kaip? Po termino išryškėjo tam tikros aplinkybės“, – piktinasi Seimo narys Andrius Mazuronis.

Edvino Garackevičiaus advokatas džiaugiasi tokiu teismo sprendimu.

„Edvinas Garackevičius teismo sprendimą vertina santūriai, palankiai, ruošiasi rinkimams, mano, kad jo šansas laimėti rinkimus išaugo“, – tvirtina advokatas Andrius Krištapavičius.

Garackevičius taip pat šiuo metu svarsto dėl galimo šmeižto ar garbės ir orumo įžeidimo į teismą paduoti pačią Darbo partiją.

„Jau jis svarstys kokių galimų priemonių imtis prieš Darbo partiją, kuri galbūt nevisiškai tiksliai, nevisiškai teisingai viešoje erdvėje eskalavo informaciją apie Edviną Garackevičių kaip fizinį asmenį, kaip politiką, ir jam nebuvo galimybės, kai jam buvo taikoma kardomoji priemonė, suėmimas, jam nebuvo galimybės pasisakyti ir atsikirsti nuo tos metamos kritikos“, – sako A. Krištapavičius.

Jei rinkėjai balsuos už Garackevičių, jis laisvai galės eiti miesto tarybos nario pareigas, kol sėdės areštinėje ar bus nagrinėjama byla dėl galimo disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Tai reiškia, kad jis kiekvieną mėnesį iš Druskininkų savivaldybės gautų mažiausiai 290 eurų, kuriais galėtų apmokėti tarybos nario veiklos išlaidas, pavyzdžiui, sąskaitas už paštą, telefoną, interneto ryšį, transportą, biuro patalpų nuomą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer