Pirmą kartą nuo 1918 m. Rusija neįvykdė savo įsipareigojimų kreditoriams, taip pasiekdama defoltą, skelbia „Bloomberg“. Ties defolto riba Rusija dėl jai įvestų sankcijų balansavo kelis mėnesius.
„Bloomberg“ teigimu, Rusijos pranešimas apie įsipareigojimų skolininkams nevykdymą buvo Vakarų sankcijų kulminacija, kuri užkirto kelią Rusijai atsiskaityti su užsienio kreditoriais.
Dar gegužės 27 d. pasibaigė terminas Rusijai sumokėti kreditoriams apie 100 mln. JAV dolerių (980 000 mln. eurų) palūkanų už obligacijas. Padengti ir šias skolas Rusija galėjo per lengvatinį laikotarpį, trukusį iki birželio 26-osios – šis terminas baigėsi.
Šalies euroobligacijomis jau nuo kovo pradžios prekiaujama neramiu lygiu, centrinio banko užsienio valiutos atsargos tebėra įšaldytos, o didžiausi bankai yra izoliuoti nuo pasaulinės finansų sistemos.
Per Rusijos finansų krizę ir rublio žlugimą 1998 m. tuometinio prezidento Boriso Jelcino vyriausybė nepadengė 40 mlrd. JAV dolerių vidaus skolos.
Paskutinį kartą Rusija įsipareigojimų savo užsienio kreditoriams nevykdė daugiau nei prieš šimtmetį, kai bolševikai, vadovaujami Vladimiro Lenino, 1918 metais atsisakė caro laikų skolų naštos.