Karbauskis: opozicija kreipsis į KT dėl valstybės vadovo statuso Landsbergiui

Seimo opozicija kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl suteikto valstybės vadovo statuso Vytautui Landsbergiui, sako opozicinių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Statusas mums nekliūna, jis tiesiog, mūsų įsitikinimu, prieštarauja Konstitucijai. Pirmas dalykas, ką padarys Seimas, Seimo opozicija, tai surinks parašus ir kreipsis į Konstitucinį Teismą, nes du kartus Konstitucinis Teismas buvo išaiškinęs, kad toks sprendimas būtų neteisėtas, pažeistų Konstituciją“, – Žinių radijui penktadienį teigė R. Karbauskis.

Seimas praėjusią savaitę patvirtino, kad Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas nuo 1990-ųjų kovo 11-ąją buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas – tuo metu šias pareigas pareigas ėjo Vytautas Landsbergis.

R. Karbauskis sako, kad sprendimas prieštarauja „ir tuo metu buvusiai situacijai, ir pačiai logikai“.

„Žmogus nerinktas prezidentu, jis dabar pripažintas šalies vadovu, statusas jo pripažintas įstatymu Seime, kad jis praktiškai prezidento pareigas užiminėjo, nors jūs labai gerai atsimenate ir Česlovo Juršėno, ir kitų politikų, tuo metu dirbusių Seime, išaiškinimą, kad iš tikrųjų Seimo pirmininkas tada nebuvo nieko panašaus į prezidentą pagal savo funkcijas, jis turėjo tik dalį funkcijų“, – aiškino R. Karbauskis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer