Ukrainos kariai skelbia apie dramatišką mūšį rytuose: per dieną sunaikino 12 rusų tankų ir kelias mašinas

Ukrainos kariai šalies rytuose atlaikė sunkų ir dramatišką mūšį su rusais, skelbia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Ukrainiečiai sako per vieną dieną sunaikinę 12 rusų tankų, penkis šarvuočius ir vieną sunkvežimį. Jų skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija jau neteko apie 37 tūkst. karių.

Penktadienis yra 135-oji karo Ukrainoje diena. Svarbiausi šios dienos įvykiai:

19:02 | Metų infliacija Ukrainoje birželį išaugo iki 21,5 proc.

Metų (12-os mėnesių) infliacija Ukrainoje birželį išaugo iki 21,5 proc., pranešė nacionalinė statistikos tarnyba.

Vartojimo prekės ir paslaugos šalyje vien tik praėjusį mėnesį brango 3,1 proc., o per pusmetį – 17,4 procento.

Bazinė infliacija, į kurią neįtraukiama kainų dinamika dėl sezoniškumo ir administracinio reguliavimo, birželį sudarė 1,6 per mėnesį, 11,4 proc. – nuo šių metų pradžios, 14,9 proc. – per metus.

Anot šalies centrinio banko, spartų vartojimo kainų augimą lemia tiek pasaulinės tendencijos, ypač – didelės energijos kainos, tiek ir vidaus veiksniai, daugiausia susiję su karu – trikdžiai gamyboje ir logistikoje, aktyvų ir infrastruktūros sunaikinimas, ribotos atsargos ir importo galimybės, teritorijų okupavimas.

To pasekmės – kai kurių prekių, tokių kaip degalai ir druska, deficitas, padidėjusios verslo išlaidos ir šokiruojantis kainų augimas okupuotose teritorijose. Infliacinius lūkesčius dar labiau stiprina augančios gamybos sąnaudos ir ribota pasiūla, pažymi bankas.

18:54 | Zacharova grasina „griežtomis priemonėmis“ prieš Lietuvą ir ES

Rusija įspėjo Lietuvą ir Europos Sąjungą, kad gali imtis „griežtų priemonių“, jei nebus atnaujintas tam tikrų prekių tranzitas į Kaliningradą ir iš jo, rašo „Sky news“.

„Jei artimiausiomis dienomis padėtis nesusistabilizuos, Rusija imsis griežtų priemonių prieš Lietuvą ir ES“, – cituojamas Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės spaudai Marijos Zacharovos pareiškime.

„Klausimo sprendimas užtruko pernelyg ilgai“, – pareiškė ji.

ES paskelbus sankcijas Rusijai Lietuva nuo birželio vidurio per savo teritoriją neleidžia iš pagrindinės Rusijos dalies į Kaliningrado sritį vežti plieno ir kitų juodųjų metalų. Liepos 10-ąją įsigalioja sankcijos rusiško cemento ir alkoholio gabenimui per ES šalis.

Lietuvos valdžios atstovai teigia pavasarį gavę Europos Komisijos išaiškinimą, kad draudimas įvežti sankcionuotas prekes apima ir jų tranzitą per Lietuvą. EK šiuo metu svarsto, ar paskelbti naujas gaires dėl galimo tranzito atnaujinimo.

Cementas į Kaliningradą jau gabenamas keltais.

18:39 | Putinas įspėja Europą dėl „katastrofiškų pasekmių“, jei sankcijos Rusijai išliks

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad tolesnis sankcijų Rusijai taikymas gali lemti katastrofišką kainų augimą energijos rinkose, dėl kurio namų ūkiai visoje Europoje susidurs su daug didesnėmis energijos kainomis.

„Taip, mes žinome, kad europiečiai bando pakeisti Rusijos energijos išteklius“, – „Reuters“ cituoja jį.

„Tačiau mes tikimės, kad tokių veiksmų rezultatas bus dujų kainų padidėjimas neatidėliotinų sandorių rinkoje ir energijos išteklių brangimas galutiniams vartotojams“, – sakė jis.

„Visa tai dar kartą parodo, kad sankcijų apribojimai Rusijai daug daugiau žalos padaro jas įvedusioms šalims. Tolesnis sankcijų taikymas gali sukelti dar sunkesnių, neperdedant, net katastrofiškų pasekmių pasaulinei energetikos rinkai“, – kalbėjo V. Putinas.

Įvesdamos sankcijas Vakarų šalys siekia sukurti Kremliaus režimui spaudimą dėl karo Ukrainoje. Sankcijos taip pat taikomos ir Baltarusijos režimui.

ES dar birželio pradžioje patvirtino šeštąjį sankcijų Rusijai paketą.

Sankcijos Rusijai veikia jau keturis mėnesius. Ekspertų skaičiavimu, vartojimas Rusijoje kas mėnesį susitraukia maždaug dešimtadaliu, taip pat rekordiškai smuko ir automobilių pramonė. Vis dėlto Kremliaus režimas slepia ekonominę situaciją šalyje.

18:14 | Baerbock: Rusijos nedomina G20 dialogas

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock penktadienį sukritikavo Maskvą dėl dialogo su tarptautiniais partneriais blokavimo, diplomatams pranešus, kad Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas penktadienį per jos kalbą išėjo iš Didžiojo dvidešimtuko (G20) ministrų susitikimo Indonezijoje.

Kalbėdama Vokietijos televizijai iš G20 susitikimo Balyje, A. Baerbock sakė, kad S. Lavrovas „paliko pirmąją sesiją jai įpusėjus“ ir praleido antrąją sesiją, „o tai dar aiškiau rodo, kad jo nedomina tarptautinis bendradarbiavimas ar dialogas su kitais G19 partneriais“.

Pasak diplomatų, S. Lavrovas išėjo iš susitikimo, kai A. Baerbock kritikavo Maskvą dėl karo Ukrainoje.

Jis taip pat išėjo iš popietinės sesijos, prieš Ukrainos užsienio reikalų ministro Dmytro Kulebos virtualų kreipimąsi į ministrus. S. Lavrovo nebuvo ir JAV valstybės sekretoriui Antony Blinkenui (Entoniui Blinkenui) smerkiant Rusiją, teigė diplomatai.

„Tai rodo, kad Rusijos vyriausybė nerodo nė milimetro noro kalbėtis, ypač tokiu svarbiu klausimu, kaip pasaulinės maisto krizės įveikimas“, – sakė Vokietijos diplomatijos vadovė.

A. Baerbock teigė, kad nors likusių 19 šalių požiūriai į „Rusijos agresyvų karą“ skiriasi, jos „labai aiškiai kreipėsi į Rusiją, kad šis karas turi būti nutrauktas“.

„Dauguma šalių aiškiai pareiškė, kad Rusija privalo nedelsdama nutraukti bombardavimą“, – sakė ji.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova savo ruožtu apkaltino A. Baerbock „meluojant“ dėl jos pareiškimo, kad Maskvos nedomina G20 dialogas.

Pasak M. Zacharovos, Vakarų planas izoliuoti Rusiją G20 susitikime dėl jos agresijos Ukrainoje nepasiteisino.

„G7 planas boikotuoti Rusiją per G20 susitikimą žlugo“, – platformoje „Telegram“ pareiškė M. Zacharova.

17:28 | Ukrainiečiai skelbia atlaikę dramatišką mūšį

Liepos 7-oji Ukrainos kariams buvo itin sėkminga, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Ukrainiečiai teigia, kad Ukrainos kariai per dvi dienas sunaikino visą rusų tankų kuopą.

„Per šaudymo mūšį, atremdami masinį priešo puolimą rytinėje fronto linijoje, 80-osios brigados kariai kartu su prijungtais daliniais sunaikino – dėmesio – 12 rusų tankų! Dieną prieš tai jie taip pat sudegino okupantų tanką. Taigi išeina, kad per dvi dienas jie sunaikino daugiau nei tankų kuopą! Visa kuopa per dvi dienas!“ – „Facebook“ rašo generalinis štabas.

Ukrainiečiai teigia, kad ketvirtadienį prasidėjęs mūšis buvo sunkus ir dramatiškas.

„Atrodė, kad rusų okupantai nuo pat ryto ėmė blaškytis. Galbūt jie nusprendė pakartoti garsųjį Antrojo pasaulinio karo mūšį prie Kursko. Jie judėjo prie Ukrainos pajėgų pozicijų su tankais, bandydami ugnimi pralaužti mūsų gynybą. Tačiau kiekvienai jėgai tenka kita jėga.

Desantininkai, numatę priešo veiksmus, spėjo pasiruošti susitikimui su tankų armada. Jų laukė „karštas sutikimas“, tiesiog velniškai karštas.

Pirmieji du rusų tankai buvo sunaikinti puolimo pradžioje, kai pateko į pasalą. Kita tankų grupė buvo apšaudyta RPG, NLAW ir „Javelin“. Dar du nukentėjo nuo artilerijos“, – teigiama pranešime.

Anot ukrainiečių, rusų kariai bandė judėti toliau, planavo užimti pozicijas ir įsitvirtinti. Vis dėlto siekdami užkirsti tam kelią minėtos brigados kariai ir kiti Ukrainos pajėgų daliniai

„Ir tokia taktinė sąveika davė puikų rezultatą. Per tą sunkią dieną desantininkai kartu su bendražygiais likvidavo 12 užpuolikų tankų, penkis šarvuočius ir vieną sunkvežimį.

Su tokiais nuostoliais priešas sustabdė puolimą ir atsitraukė“, – teigiama įraše.

16:59 | Ukrainos pajėgos smogė Rusijos sandėliams Chersone

Ukrainos pajėgos toliau atakuoja Rusijos karines atsargas ir sandėlius Chersono regione, anot CNN, sako vietos valdžia. Ukrainiečiai sunaikino okupantų sandėlius su atsargomis, Ukrainos televizijai komentavo Chersono karinės administracijos vadovo patarėjas Serhijus Chlanas.

Jis teigė, kad penktadienį prieš aušrą Rusijos pajėgų okupuotoje Naujojoje Kachovkoje, esančioje Chersono srityje, įvyko „galingas sprogimas“.

Anot S. Chlano, rusų sandėliai yra įrengti „toli nuo fronto linijos“, nes jie mano, kad taip sugebės apsaugoti savo užnugarį.

„Pastarosiomis dienomis nuolat girdime apie sprogimus okupantų sandėliuose Chersone, Naujojoje Kachovkoje, Černobaivkoje“, – kalbėjo S. Chlanas.

Anot jo, prieš sandėlius Chersone buvo įvykdyti trys išpuoliai. Penktadienį auštant padarytuose vaizdo įrašuose matyti kylantys tiršti dūmai.

16:20 | Kanada įvedė sankcijas partriachui Kirilui

Kanada įvedė sankcijas partriachui Kirilui, praneša NEXTA.

Patriarchas Kirilas yra nuoseklus Vladimiro Putino režimo rėmėjas, skelbiantis, kad Rusija neužpuolė Ukrainos, o esą gynė savo sienas. Jis yra ilgametis V. Putino režimo bendrininkas, tikėjimą padedantis išnaudoti režimo tikslams.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer