Karybos ekspertas: Rusijos pajėgos tris kartus sumažino apšaudymo intensyvumą

Karybos ekspertas Vladislavas Seleznevas sako, kad efektyviai veikiant tiekiamoms HIMARS ir MLRS sistemoms okupantai buvo priversti mažinti apšaudymo tempą. Pasak jo, prieš dvi-tris savaites Rusijos ginkluotosios pajėgos palei fronto liniją pasiekė milžinišką apšaudymo intensyvumą – 45–60 tūkstančių per vieną kovos dieną. Dabar tempas gerokai sumažėjo – iki 15-20 tūkst.

Svarbiausi sekmadienio įvykiai Ukrainoje:

14:57 | Prie Charkivo traktoriui užvažiavus ant minos žuvo vyras

Prie Charkivo traktoriui užvažiavus ant minos žuvo vairuotojas, praneša „Belsat“.

Tai įvyko šiandien apie 11.20 val. Yra žinoma, kad traktoriaus vairuotojas buvo 40 metų vyras, kuris atliko žemės ūkio darbus.

14:53 | Zaporižės administracijos vadovas: nuo okupacijos pradžios regione pagrobti 415 žmonių

Zaporižės srities administracijos vadovas Aleksandras Starukho įvardijo, kiek žmonių regione nuo okupacijos pradžios pagrobė rusai, praneša „Belsat“.

Jo teigimu, jis žino apie 415 pagrobimo atvejų, o 170 žmonių vis dar yra nelaisvėje.

14:40 | Ukrainoje iškelta daugiau nei tūkstantis bylų dėl bendradarbiavimo su okupantais

Ukrainoje nuo karo pradžios iškelta daugiau nei tūkstantis bylų dėl bendradarbiavimo su okupantais, praneša NEXTA.

Nacionalinės policijos viršininko Igorio Klimenkos teigimu, baudžiamosiose bylose šiuo metu įtariami 174 asmenys.

14:31 | Ukraina susigrąžina Rusijos pagrobtus vaikus

Ukrainos teritorijų reintegracijos ministrė Irina Vereshčiuk sako, kad Ukraina susigrąžina Rusijos pagrobtus vaikus ir pažymi, kad tai yra sudėtingas procesas. 

Pagrindinis sunkumas grąžinant nelegaliai iš Ukrainos į Rusijos Federaciją paimtus vaikus yra jų paieška šalies agresorės teritorijoje. Apie tai ji kalbėjo kanalui „Freedom“.

Tačiau bendradarbiaujant su vienu iš tėvų ar globėjų, vaiką surasti ir grąžinti įmanoma – tokių istorijų jau yra.

„Mūsų vaikai puikūs – jie laukė, kol bus grąžinti“, – sako I. Vereščiuk.

14:20 | Mykolajivo miesto meras pasidalijo nuotrauka, kas liko apšaudymo vietoje

Mykolajivo meras Aleksandras Senkevičius paskelbė neseniai įvykusio miesto apšaudymo pasekmių nuotrauką.

Šiandien, apie 4 val. ryte, Rusijos įsibrovėliai vėl apšaudė Mykolajivą. Preliminariai žinoma, kad nukentėjo privatus sandėlis ir kelių privačių įmonių teritorija. Nuo amunicijos smūgio buvo sunaikinti įmonių pastatai, vienoje jų kilo gaisras“, – rašė Senkevičius.

14:00 | Ukrainos žvalgyba: Rusijos civiliniai lakūnai dalyvauja kare prieš Ukrainą

Rusijos valstybinių oro linijų, veikiančių Rusijos Federacijos gynybos ministerijos struktūroje, pilotai ir aviacijos darbuotojai dalyvauja Rusijos karinėje agresijoje prieš Ukrainą. Taip teigiama Ukrainos Gynybos ministerijos Vyriausiojo žvalgybos direktorato pranešime.

„Lėktuvų An-124-100 ir Il-76 MD įgulos ne kartą gabeno personalą, ginklus ir karinę įrangą“, – sakoma pranešime.

Žvalga pažymėjo, kad socialiniuose tinkluose ir privačiuose pokalbiuose pilotai išreiškia nepasitenkinimą dalyvavimu karo veiksmuose, skundžiasi dėl ribotos galimybės jiems ir šeimos nariams išvykti į užsienį ir diskutuoja apie jų patraukimą baudžiamojon atsakomybėn už karo nusikaltimus po gresiančio karinio pralaimėjimo.

„Ukrainos karinė žvalgyba paskelbė karo nusikaltėlių – valstybinės oro linijos „224-asis skrydžio būrys“ įmonės (esančios Migalovo aerodrome) darbuotojų sąrašą ir primena, kad visi karo nusikaltėliai bus atskleisti ir patraukti atsakomybėn už nusikaltimus prieš civilius gyventojus ir Ukraina“, – pabrėžė Ukrainos žvalgyba. 

13:45 | Popiežius sako norintis aplankyti Ukrainą

Popiežius Pranciškus pakartojo, kad norėtų aplankyti Ukrainą, apie tai pranešė pakeliui į Kanadą, kur vyko apaštališkojo vizito.

13:36 | Lavrovas lankosi Egipte

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sekmadienį lankosi Kaire, kur turi susitikti su Egipto pareigūnais, Maskvai siekiant pralaužti diplomatinę izoliaciją ir Vakarų sankcijas, įvestas dėl invazijos Ukrainoje.

Į Egipto sostinę S. Lavrovas atskrido šeštadienį ir čia pradeda savo kelionę po Afrikos šalis. Vėliau jis lankysis Etiopijoje, Ugandoje ir Kongo Demokratinėje Respublikoje, pranešė Rusijos valstybinė televizija RT.

12:56 | Donecke šeštadienį žuvo du civiliai

Donecko gubernatorius Pavlas Kyrylenko praneša, kad šeštadienį regione žuvo du civiliai ir dar du buvo sužeisti, rašo „The Guardian“.

12:26 | Karybos ekspertas: Rusijos pajėgos tris kartus sumažino apšaudymo intensyvumą

Prieš dvi-tris savaites Rusijos ginkluotųjų pajėgų artilerijos ugnies greitis palei fronto liniją siekė milžinišką sviedinių skaičių – 45–60 tūkstančių per vieną kovos dieną. Efektyviai veikiant tiekiamoms HIMARS ir MLRS sistemoms, dėl okupantų sandėlių likvidavimo gerokai sumažėjo tempas – iki 15-20 tūkst.

Apie tai tiesiogiai Ukrainos televizijos kanalo „Freedom“ eteryje sakė karybos ekspertas Vladislavas Seleznevas.

12:15 | Ukrainos ginkluotųjų pajėgų gretose dirba daugiau nei 50 tūkst. moterų

Ukrainos ginkluotose pajėgose dirba daugiau nei 50 000 moterų, o šiuo metu fronto linijoje tarnauja daugiau nei 5 tūkstančiai ukrainiečių moterų, skelbia UNIAN. 

Apie tai pasakojo Ukrainos gynybos viceministrė Anna Malyar, rašo „Hromadske“.

Ji sako, kad daugiau nei 38 000 karių dabar tarnauja ginkluotosiose pajėgose, iš kurių daugiau nei 5 000 yra fronto linijoje. Be jų, yra ir civilių moterų, kurios dirba kariuomenėje, todėl bendras kariuomenėje dirbančių moterų skaičius yra daugiau nei 50 tūkst. 

„Remiantis skaičiais, Ukrainoje yra vienas didžiausių moterų skaičių ginkluotosiose pajėgose tarp NATO valstybių narių“, – pridūrė A. Malyar.

Taip pat Krašto apsaugos ministerijos atstovė pažymėjo, kad anksčiau kariuomenėje moterims buvo apribojimai profesijoms, tačiau dabar jos gali imtis bet kokios veiklos.

„Moterų yra ir tankisčių, ir artilerisčių. Buvo diskutuojama apie profesijas, kurios tiesiogiai kenkia sveikatai. Bet ukrainos moterys gynė teisę rinktis tokias profesijas, kokių jos nori“, – sakė krašto apsaugos viceministrė.

11:48 | Gindami Ukrainą žuvo keturi Tarptautinio legiono kovotojai

UNIAN skelbia, kad gindami Ukrainą nuo okupantų liepos 18 dieną žuvo keturi Tarptautinio legiono kovotojai. 

Apie tai pranešė legiono vadas Ruslanas Myrošnyčenka. 

Jis sako, kad Donbase žuvo ukrainiečių kilmės amerikietis Lukas „Skywalkeris“ Liucišynas ir amerikiečių atsargos karininkas Brianas Youngas. Kartu su jais mirė Emil-Antoine Rois Sirois iš Kanados ir Edward Selander Patrignany iš Švedijos. 

„Pirmasis sviedinys sužeidė Luką. Trys vaikinai – Edvardas, Emilis ir Brajanas – iškart bandė padėti Lukui, suteikti pirmąją pagalbą ir evakuoti jį iš šios vietos. Tada antrasis sviedinys juos visus nužudė“, – sakė Myrošnyčenka.

11:41 | Rusija sunaikino dvi mokyklas 

Per Rusijos apšaudymą ryte sunaikintos dvi mokyklos Konstantinovkoje ir Bakhmute, praneša NEXTA. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer