Kauniečiai nufilmavo, ką darbo metu veikia autobuso vairuotojas: „Baisu pagalvoti“

Kauniečiai nustebo „TikTok“ platformoje pamatę viešojo transporto vairuotoją, kuris daro tiesioginę transliaciją tuo pat metu, kai autobusu veža keleivius. Negana to, kad telefonu naudotis draudžia kelių eismo taisyklės, bet gyventojai sunerimę, kad toks elgesys gali baigtis skaudžia nelaime.

„Galbūt galėtumėte parašyti straipsnį apie tai, kaip Kauno autobuso vairuotojas (konkrečiai 37 autobuso maršruto), darbo metu daro „TikTok“ live (tiesioginę transliaciją – red. past.) veždamas žmones ir pastoviai žiūri į savo telefoną keldamas grėsmę keleiviams?

Pati važinėju šiuo autobusu ir baisu pagalvot, kokia nelaimė gali atsitikt“, – apie šeštadienį programėlėje užfiksuotą transliaciją kalbėjo kaunietė.

Laukia pokalbis ir drausminės nuobaudos

Situaciją pakomentavo UAB „Kauno autobusai“ Viešųjų ryšių specialistė Greta Makūnaitė, kuri nurodė, jog situacija apie tiesiogines transliacijas pasitvirtino, o vairuotojo laukia pokalbis bei drausminės nuobaudos.

„Peržiūrėjome transporto priemonėje esančias vaizdo stebėjimo kameras ir išnagrinėjome šią situaciją. Patvirtiname, kad vairuotojas naudodamasis „TikTok“ programėle darė tiesiogines transliacijas.

Vairuotojas bus pakviestas pokalbiui, jam bus taikomos drausminės nuobaudos, o tokio elgesio motyvai bus aptarti su vadovu, siekiant išvengti panašių situacijų ateityje. Bet koks elgesys, kuris gali daryti neigiamą įtaką keleivių saugumui, nebus toleruojamas“, – teigė G. Makūnaitė.

Telefonu naudotis draudžiama

Šių metų gegužės 1 dieną įsigaliojo naujos taisyklės vairuotojams, nuo šiol vairuotojui draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis rankomis, išskyrus tris atvejus.

Kaip nurodo KET IV skyriaus 20 punktas, „vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus mobiliojo ryšio priemonių valdymą naudojant laisvų rankų įrangą, kai mobiliojo ryšio priemonė pritvirtinta specialiame laikiklyje, ar naudojant transporto priemonės įrangą. Transporto priemonių vairuotojai turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų.“

Šių reikalavimų nesilaikymas vairuotojui gali užtraukti baudą nuo šešiasdešimt iki devyniasdešimt eurų ir gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer