Kraupi dingusio jonaviškio istorijos atomazga: po pusantrų metų rastas jo kūnas

Pasirodė žinia, kad po daugiau nei metų trukusių paieškų buvo rastas dingusio 24-erių jaunuolio Arnoldo Rakausko kūnas. Šią žinią tv3.lt naujienų portalui patvirtino Kauno apygardos prokuratūros Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Tautvilė Merkevičiūtė.

Daugiau nei metus dingęs Arnoldas Rakauskas rastas negyvas. Suiręs vaikino kūnas buvo aptiktas Kauno rajone, Juozapavos kaime, Vandžiogalos seniūnijos miško vietovėje.

„Šis asmuo dingo 2020 metų gruodžio mėnesį. Jaunuolio suiręs kūnas buvo rastas birželio 7 dieną. Pagal rastus kūno likučius buvo patvirtinta jo tapatybė, kad tai tikrai tas pats asmuo.

Šiuo metu yra apjungti du tyrimai: dėl dingimo bei dėl mirties priežasčių nustatymo. Kol kas daugiau patikslinti negalime, kas ten buvo, ar nelaimingas atsitikimas, ar dar kažkas. Vyksta tyrimai“, – teigė Kauno apygardos prokuratūros Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė T. Merkevičiūtė.

Dingo netikėtai

Prieš metus jaunas vyras išgaravo it dūmas – teisėsaugos pareigūnai iki šiol kraipė galvas, kurgi yra 24-erių Arnoldas Rakauskas. Paskutinį kartą vaikinas buvo matytas Kauno rajone, kai palikęs asmeninius daiktus ir net striukę, vienmarškinis išėjo į naktį. Ilgus metus bylą gaubė paslaptis.

24-erių metų Arnoldą Rakauską bičiuliai paskutinį kartą matė 2020 m. gruodžio 29 d. – tą lemtingą vakarą jis viešėjo buvusio bendradarbio namuose Kazimieravos kaime, Kauno rajone. Abu vyrai anksčiau kartu dirbo autoservise.

Kaip anksčiau naujienų portalui tv3.lt pasakoja jaunuolio mama, tą kartą A. Rakauskas važiavo pas draugą taisyti mašinos ir liko nakvynės. Ne paslaptis, kad bičiulio namuose buvo linksmybių, svečiai gėrė alkoholį, o su jais kartu ir pats A. Rakauskas.

Dar tą patį vakarą apie 21 val. Arnoldas skambino mamai į Jonavą – įspėjo, kad namo grįš tik kitą dieną. Tai buvo paskutinis mamos ir sūnaus pokalbis.

Pasak liudininkų, apie 22.30 val. A. Rakauskas išėjo į naktį vilkėdamas vien marškinėliais ir džinsais, nepasiėmęs jokių asmeninių daiktų, palikęs net striukę.

Ilgus metus paieškų fronte – vien tyla

Kiek anksčiau, bylą kuruojanti prokurorė iš Kauno apygardos prokuratūros Jūratė Plauskienė buvo pažėrusi daugiau detalių apie jaunuolio paieškas. Naujienų portalui tv3.lt tą kartą ji komentavo, kad praėjus daugiau nei 1 metams nuo dingimo, A. Rakauskas tebeieškomas.

„Paieška yra paskelbta, tačiau duomenų apie jo kažkokią buvimo vietą nerasta. <…> Nieko, nieko nėra, žinokite. Tyla. Nieko naujo nesame gavę pastaruoju metu“, – sakė J. Plauskienė.

Prokurorė tąkart tikino, kad tyrėjai nuo pat pradžių dėjo visas pastangas, kad tik gautų bent menkiausią užuominą, kur galėtų būti A. Rakauskas. Jam prapuolus, buvo šukuojama visa apylinkė Kauno rajone – vyro pėdsakus bandė atsekti policijos šunys, ieškojo ir pareigūnai, ir savanoriai.

Paskutinį sykį A. Rakauskas buvo matytas prie draugo namų Kazimieravos kaime, pakaunėje.

„Visomis aktyviomis priemonėmis buvo pačioje pradžioje imtąsi jo ieškoti. Patys aktyviausi veiksmai buvo tyrimo pradžioje atlikti: visa aplinka apžiūrėta, apklausti visi artimi asmenys, buvę paskutiniu momentu su juo.

Kiti asmenys – draugai, pažįstami, kurie galėtų žinoti jo buvimo vietą. Jau daug laiko praėję, viskas yra padaryta, patikrinta. Efektyvių rezultatų nedavė“, – nurodė prokurorė.

Laikas bėgo, o siūlo galo niekas nerado

Policija buvo kėlusi ir tikrinusi įvairias versijas. Tačiau kas iš tikrųjų nutiko vaikinui, deja, iki šiol nebuvo iškilę į dienos šviesą. Negana to, įtariamųjų A. Rakausko byloje taip pat nebuvo atsiradę.

„Nepasitvirtino – nėra gauta jokių duomenų, kad galėjo jo atžvilgiu kažkokia nusikalstama veika būti padaryta. Keliamos buvo versijos visos: ir nelaimingas atsitikimas, ir savižudybės, ir nusikalstamos veikos galimos versija.

Panašu, kad labiausiai tikėtinas nelaimingas atsitikimas arba savanoriški veiksmai kažkokie. Ir buvo neblaivus – nežinia, kas gali susišviesti žmogui“, – žiemą tv3.lt žurnalistams kalbėjo J. Plauskienė.

Tą naktį, kai jaunuolis paliko draugo namus, oro temperatūra siekė apie 0 ° C. Kaip pasakojo liudininkai, vaikinas išėjo į lauką be striukės ir nuo tada jo daugiau niekas nematė.

„Šalta buvo – gal sušalo kažkur, gal į vandenį įkrito… Bet neišplaukė iki šiol. <…> Ar kur į daržinę įlįsti galėjo – viskas ieškota, žiūrėta. Žmonės informuoti, bet niekas nieko per vasarą neaptiko“, – sakė J. Plauskienė.

Nuo A. Rakausko dingimo prabėgo daugiau nei 1 metai. Prokurorė apgailestavo, kad sulig kiekviena diena mažėja šansų rasti jauną vyrą.

„Be abejo, mažėja po tiek laiko tikimybė rasti jį. Dar tokios aplinkybės – nei jis pasiruošęs kažkur, nei su mašina… Kaip stovėjo, taip išėjo“, – tada svarstė J. Plauskienė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer