Lukašenka lietuviams siūlo pasus supaprastinta tvarka: „Su malonumu priimsime Baltarusijoje“

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka pažadėjo „daryti viską, kas įmanoma, kad Baltarusijos pilietybė būtų suteikta tvarkingiems ir geriems kaimynams“. Vis tik važiuoti į Baltarusiją Lietuvos specialiosios tarnybos nerekomenduoja: žmonės gali patekti į pavojų arba būti verbuojami.

Medilo rajone viešėjęs Baltarusijos diktatorius atsakė į kartu vykusių vietos žiniasklaidos atstovų klausimą dėl deputato Olego Gaidukevičiaus siūlymo supaprastinti Baltarusijos pilietybės suteikimą Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos gyventojams.

Jis priminė, kad Baltarusija suteikia pilietybę iš Ukrainos atvykusiems ar atvežtiems žmonėms. Jo teigimu, šis klausimas yra sprendžiamas pakankamai operatyviai – „greičiau jau ir nebūna“.

„Taip pat bus ir su lietuviais, latviais ir lenkais. Specialistus, kurie nori pas mus gyventi ir dirbti, mes su malonumu priimsime Baltarusijoje. Deputatai turėjo omenyje, kad nebūtų laiko tempimo, greičiau viskas. O mechanizmas pas mus… Tikėtina, pasaulyje tokio nėra. Mes tam pasirengę. Darysime viską, kad priimtume į mūsų baltarusišką šeimą pačius tvarkingiausius ir geriausius mūsų kaimynus. Ir ne tik kaimynus. Kas nori pas mus dirbti, gyventi pagal baltarusišką tvarką, prašom, durys atviros, – „Zerkalo“ cituojamas diktatorius.

Jis taip pat papasakojo istoriją, kad kaimyninių šalių gyventojai neturi ką valgyti, todėl jo pareiga buvo „pamaitinti“ juos ir suteikti galimybę pasinaudoti beviziu režimu. „Mes turime pamaitinti savo žmones, užtikrinti rinką. Štai kaimynai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos važiuoja, nori kažką įsigyti. Tegul perka. Tai jau perdirbta, ir prekyba dar kažką iš to uždirbs. Viena vertus, tai naudinga. Ir žmonėms padėsime, žmonės dėkingi bus. Kariauti prieš mus nenorės, jeigu jau link to einama“, – aiškino jis.

Anksčiau naujienų portalas tv3.lt skelbė, kad žmonės iš Lietuvos į Baltarusiją vyksta apsipirkti. Valstybės sienos apsaugos tarnybos patarėjo Giedriaus Mišučio teigimu, žmonėms kyla pagundų atsivežti daugiau, nei yra leidžiama cigarečių ar alkoholio.

„Gyventojai bando prikaišioti cigarečių pakelių į bagažą ar kokias nors slėptuves. Kiekiai nėra dideli, tačiau žmonės bando pasinaudoti galimybe daugiau atsivežti rūkalų. Smulkios kontrabandos atvejų pasitaiko.

Tačiau taip elgdamiesi žmonės tik prisidaro bėdų, jiems taikoma administracinė atsakomybė. Už smulkią kontrabandą gresia baudos nuo 160 eurų iki 860 eurų. Baudos jau nėra tokios mažos, tačiau žmonių jos neatgraso.

Anot jo, Baltarusijai paskelbus apie bevizį režimą žmonės buvo įspėti apie grėsmes ir ten esantį demokratijos supratimą.

„Be to, mes, pasieniečiai, pernai jau patyrėme šio rėžimo veiksmus, kai ji organizavo neteisėtą migraciją į Lietuvą. Baltarusija siejama su Rusija, tad Lietuva, kaip Europos Sąjungos (ES) šalis įvardijama, kaip nedraugiška Rusija iir Baltarusijai. Yra grėsmė, kad į Baltarusiją vykstantys žmonės gali būti verbuojami.

Tačiau į Baltarusiją vyksta suaugusieji žmonės, kurie matyt, supranta grėsmes ir prisiima atsakomybę“, – sakė specialistas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer