Kritinė situacija Chersono regione: žmonės nuo kovo mėnesio negauna pensijų, namai sulyginti su žeme

Chersono regione, daugiau kaip 100 kaimų, tęsiasi kariniai susirėmimai, o situacija yra kritinė, kadangi kai kurios teritorijos yra visiškai sugriautos, žmonės yra likę be elektros, vandens praneša „Ukrinoform“.

Chersono regiono karinės administracijos atstovai apie situaciją skirtingose teritorijose pranešė socialiniame tinkle „Facebook“.

„Aktyvus kariniai susirėmimai [su okupantais] Chersono regione tęsiasi. Situacija yra kritinė daugiau kaip 100 kaimų: subombarduoti keliai, namai, mokyklos, užminuoti laukai ir upės, liepsnoja miškai, sužeisti ir nužudyti civiliai“, – sakoma pranešime.

Priduriama, kad kai kuriose teritorijose gyventojai buvo palikti be elektros, vandens jau penkis mėnesius, o šių vietovių gyventojai nuo kovo mėnesio negalėjo gauti nei pensijų, nei socialinių išmokų.

Pastarąją dieną Chersono regione buvo girdėti kurtinantys sprogimai ir artilerijos šūviai.

Gyventojai yra raginami palikti teritorijas, kurias okupavo rusų kariai, ir vykti į kitas vietoves, kurias saugo Ukrainos ginkluotosios pajėgos.

Rusijos pajėgoms apšaudžius Mykolajivą žuvo vienas žmogus

Rusijos pajėgoms sekmadienį apšaudžius Ukrainos pietinį Mykolajivo miestą žuvo vienas žmogus, pranešė pareigūnai.

„Liepos 31-osios naktį, po 1 val. ir ryte apie 5 val. Mykolajivas buvo smarkiai apšaudytas. Preliminariai vienas žmogus žuvo ir du buvo sužeisti“, – platformoje „Telegram“ pranešė regiono administracijos vadovas Vitalijus Kimas.

„Per apšaudymus buvo apgadinta nemažai infrastruktūros objektų. Tarp jų – viešbutis, sporto kompleksas, dvi švietimo įstaigos ir automobilių remonto dirbtuvės. Taip pat buvo apgadinta gyvenamųjų pastatų“, – pridūrė jis.

Anksčiau Mykolajivo meras Oleksandras Senkevyčius sekmadienį surengtą apšaudymą pavadino didžiausiu nuo pat vasario 24-osios, kai į Ukrainą įsiveržė Rusijos pajėgos.

„Buvo sugriauta nemažai objektų, apgadinti gyvenamieji namai. Vietose, kur nukrito sviediniai, kilo keletas gaisrų. Ten dirba gelbėtojai. Renkame išsamią informaciją“, – pridūrė jis.

Atakų taip pat surengta šiaurės rytiniuose Charkivo ir Sumų regionuose, esančiuose netoli fronto linijos.

„Šiandien įvyko virtinė sprogimų… pranešama, kad apgadinti keli pastatai“, – sakė antro pagal dydį Ukrainos miesto Charkivo meras Ihoris Terechovas.

Sumų regiono administracijos vadovas Dmytro Žyvyckis pranešė, kad šeštadienio vakarą per maždaug 50 rusų pajėgų smūgių vienas žmogus žuvo ir du buvo sužeisti.

Donecko srities, kurioje Maskva vykdo daugiausia atakų, administracijos vadovas sakė, kad šeštadienį per apšaudymą žuvo trys civiliai gyventojai, o dar aštuoni buvo sužeisti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer