Latvijoje nustatyti jau du beždžionių raupų atvejai

Latvijoje patvirtinti jau du užsikrėtimo beždžionių raupais atvejai, šeštadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Centras jau pradėjo antrojo šalyje patvirtinto užsikrėtimo beždžionių raupais atvejo epidemiologinį tyrimą. Abiem atvejais pacientai buvo susidūrę su panašia užsikrėtimo rizika už Latvijos ribų.

Pasak centro, pirmasis Latvijoje beždžionių raupais užsikrėtęs pacientas, kuris priklauso asmenų iki 50 metų amžiaus grupei, serga nesunkiai. Šis asmuo virusu užsikrėtė būdamas užsienyje ir šiuo metu yra stebimas medikų.

Antrasis beždžionių raupais užsikrėtęs pacientas priklauso tai pačiai amžiaus grupei. Jis serga nesunkiai ir taip pat yra stebimas medikų.

Centras savo ruožtu atlieka epidemiologinį tyrimą, apklausia pacientus ir imasi būtinų priemonių, siekdamas užkirsti kelią viruso plitimui.

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) penktadienį pranešė, kad jiems žinoma apie daugiau kaip 700 užsikrėtimo beždžionių raupais atvejų visame pasaulyje, įskaitant 21 – Jungtinėse Valstijose.

Beždžionių raupai – reta liga, kurios sukėlėjas yra giminingas tikruosius raupus sukeliančiam virusui. Užsikrėtusiems paprastai pasireiškia karščiavimas, šaltkrėtis, raumenų skausmai. Sunkiau sergantiems gali atsirasti bėrimai arba odos pažeidimai ant rankų ir veido, o vėliau jie gali išplisti į kitas kūno vietas.

Ši liga laikoma endemine Vakarų ir Centrinėje Afrikoje. Per pastarąjį protrūkį pirmųjų užsikrėtimo atvejų buvo užregistruota Europoje, o vėliau paveiktų šalių skaičius padidėjo.

Vis dėlto medicinos tarnybos teigia, kad šios ligos didelio išplitimo rizika yra menka.

Beždžionių raupais užsikrėtęs asmuo gali užkrėsti kitus, kol užgyja visos opos ir užsitraukia nauja oda.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer