Žinomas rusų žurnalistas: Ukraina jau pasiekė pagrindinę savo pergalę

Žinomas rusų žurnalistas ir Kremliaus kritikas Aleksandras Nevzorovas teigia, kad Ukraina jau pasiekė didžiausią pergalę – sunaikino nenugalimos Rusijos mitą. A. Nevzorovas taip pat teigė, kad karas Ukrainoje suduos didžiulį smūgį Vladimiro Putino įtakai Rusijoje ir pateikė savo prognozę, kiek dar laiko užtruks karas.

Rusų žurnalistas mintimis dalijosi su Ukrainos žiniasklaida. Paklaustas, ar įmanoma pasakyti, kiek dar truks karas, A. Nevzorovas teigė, kad to neįmanoma nuspėti.

„Bet kuris žmogus, kuris bent kažkiek nusimano matematikoje, jums pasakyti, kad neįmanoma išspręsti lygties, kurioje yra penki nežinomieji. Bet kuriame kare yra visiškai nelauktų ir netikėtų naujų faktorių tikimybė, kurie visiškai gali sujaukti paveikslą.

Šiuo metu Ukraina, aišku, laimi. Neturiu abejonės, kad jis švęs pergalę ir galutiniame rezultate. Visgi mane neramina, kiek tai laiko užtruks, kiek tai pareikalaus aukų ir kraujo, kiek bus sumokėta, už šią pergalę“, – kalbėjo A. Nevzorovas.

Jis teigė, kad Ukraina šiuo metu turi reikalą su „materializavusia šizofrenija“.

„Šis karas neturi jokios aiškios priežasties ar prasmės, tai tik vieno žmogaus beprotybė. Šio žmogaus dingimas ar mirtis reikštų karo pabaigą“, – tikino žurnalistas.

Jo nuomone, nors karo pabaigos dar nematyti, Ukraina jau pasiekė didžiausią savo pergalę.

„Per šimtą karo dienų Ukraina visam pasauliui parodė, kad nors yra pakankamai mažas kraštas, jeigu žiūrėtume į išteklius, technologijas, ir nesulaukusi Vakarų paramos, ji ėmė daužyti šį milžiną, šį Putino karo monstrą, kuris buvo užtikrintas, kad kad paims Kyjivą per tris dienas. Tad pagrindinė pergalė jau pasiekta“, – samprotavo A. Nevzorovas.

Jis pridėjo, kad šios nesėkmės turės didžiulės įtakos V. Putino įtakai ir populiarumui.

„Patikėkite manimi, nors Rusija spaudoje, apklausose ir televizijoje yra rodoma kaip labai vieninga, Putino populiarumas yra visiškai kitoks, nei tai rodo sociologiniai duomenys. Kokia parama jam bebūtų iš tikrųjų, nuo pat karo pradžios jo burbulas bliūkšta ir jo populiarumas trupa tokiomis dalimis, kokių mes anksčiau nė negalėjome įsivaizduoti.

Primename, kad Ukraina suteikė pilietybę A. Nevzorovui, kuris kartu su žmona pabėgo iš Rusijos po to, kai pasmerkė Kremliaus invaziją Ukrainoje, praneša BBC.

Maskva siekė suimti A. Nevzorovą po to, kai jis socialinėse medijose paskelbė informaciją apie Rusijos įvykdytą mirtiną išpuolį prieš gimdymo namus Ukrainos Mariupolio mieste.

Kovo mėnesį jis su žmona pabėgo iš Rusijos.

Rusija kaltina jį skleidus melagingą informaciją apie tai, ką Maskva vaizduoja kaip savo „specialiąją karinę operaciją“ Ukrainoje.

Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka pranešė, kad Kyjivas suteikė pilietybę A. Nevzorovui ir jo žmonai Lidijai.

A. Nevzorovas patvirtino, kad gavo Ukrainos pilietybę, paskelbdamas pareiškimą „Telegram“, kuriame teigė, kad Rusijos karas yra nusikaltimas, o Ukraina – jo auka.

„Aš esu aukos pusėje. Ir esu velniškai dėkingas tiems kankinamiems, beviltiškiems, kruviniems Ukrainos žmonėms, kurie leido man užimti vietą tarp jų“, – sakė jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer