Ukrainiečiai parodė, kaip sunaikino rusų sraigtasparnį „Ka-52“: jo vertė – 16 mln. dolerių

128-oji Užkarpatės brigada paviešino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas rusų sraigtasparnio Ka-52 sunaikinimas. Maža to, ukrainiečiai skelbia vakar numušę ir naujausios kartos Rusijos naikintuvą Su-34.

Vaizdo įraše matyti pats pataikymo momentas, tuomet sraigtasparnis apsiverčia, krinta ant žemės ir sprogsta. Juo skridęs ekipažas neišgyveno.

Ukrainos kariuomenė skelbia, kad vien per birželio 4-ąją numušė naikintuvą Su-34, jau minėtą sraigtasparnį Ka-52, tris bepiločius ir 4 sparnuotąsias raketas.

UNIAN skelbiama, kad birželio 4-ąją šis sraigtasparnis, o taip pat trys tankai, keturios artilerijos pabūklų sistemos ir 11 šarvuočių buvo sunaikinta rusams bandant prasiveržti Donbase.

Naujausio rusų naikintuvo Su-34 numušimą patvirtinančios vaizdinės medžiagos šiuo metu nėra, tačiau vieno jų kaina siekia 36 mln. dolerių.

Ukraina teigia atstūmusi Rusijos pajėgas per įnirtingas kautynes Donbase

Rusijos artilerija bombardavo teritorijas Ukrainos rytiniame Donbaso regione, tęsiantis įnirtingoms kautynėms dėl Sjevejerodonecko miesto, bet vietos administracijos vadovas tvirtino, kad ukrainiečiai kariai pasiekė tam tikrų laimėjimų, stengdamiesi atstumti įsiveržusias pajėgas.

Per daugiau kaip 100 dienų nuo Rusijos prezidento Vladimiro Putino įsakymo savo pajėgoms įsiveržti į Ukrainą žuvo tūkstančiai žmonių, milijonai buvo priversti palikti savo namus, o miestai virto griuvėsiais.

Rusijos puolimo tempas buvo sulėtintas atkaklaus ukrainiečių pasipriešinimo; Maskvos pajėgos buvo išstumtos iš Ukrainos šiaurės netoli sostinės Kyjivo ir šiaurės rytinių sričių. Dabar Rusija sutelkė pastangas užimti daugiau teritorijų rytų Ukrainoje, įskaitant Donbasą, ir išlaikyti užimtas šalies pietuose.

Vieni nuožmiausių mūšių vyko ties Sjevjerodonecku, Ukrainos pajėgoms neleidžiant jo visiškai užimti.

„Jie [rusai] jo viso neužėmė“, – penktadienį sakė Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus. Pasak jo, įsiveržusios pajėgos buvo išstumtos iš „20 proc.“ jų užimtų teritorijų Sjevjerodonecke.

„Vos tik gausime didelį kiekį vakarietiškų ilgo nuotolio ginklų, atstumsime jų artileriją… ir tuomet rusų pėstininkai pabėgs“, – teigė pareigūnas.

Pasak S. Haidajaus, Ukrainos pajėgos tebekontroliuoja Sjevjerodonecko pramonės zoną. Pareigūnas pažymėjo, kad šis scenarijus panašus į anksčiau susiklosčiusį pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje, kurio didžiulė metalurgijos įmonė tapo miestą gynusių ukrainiečių paskutine tvirtove.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer