Lietuva atšaukia ambasadorių Kinijoje dėl Taivano biuro ginčo

Lietuva atšaukė savo ambasadorių Kinijoje, su Pekinu dėl savivaldos Taivano.

ES valstybė narė liepą nusprendė leisti Taivanui savo vardu atidaryti biurą Vilniuje.

Reaguodama į tai, Kinija atšaukė savo ambasadorių Lietuvoje ir liepė Baltijos tautai „nedelsiant ištaisyti savo neteisingą sprendimą, imtis konkrečių priemonių žalai atitaisyti ir nejudėti toliau klaidingu keliu“.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija penktadienį pranešė atšaukusi savo ambasadorių po Pekino žingsnio praėjusį mėnesį.

„Lietuvos ambasadorė Kinijoje Diana Mickevičienė po rugpjūčio 10 d. Kinijos pareiškimo šaukiama į konsultacijas nuo rugsėjo 4 d. pareiškimas skaityti.

„Lietuvos ambasada Kinijoje dirba įprastai“, – pridūrė ministerija.

Vilnius apgailestavo dėl Kinijos veiksmų ir pabrėžė, kad gerbdamas „vienos Kinijos“ principą yra pasirengęs plėtoti abipusiai naudingus ryšius su Taivanu.

Pekinas paminėjo „politines pasekmes“, jei Lietuva leistų atidaryti biurą Taivane, bet daugiau detalių nepateikė. Kinija teigia, kad Taivanas yra jos teritorijos dalis ir neturi teisės į diplomatinį pripažinimą.

Tačiau sala palaiko neoficialius ryšius su visomis pagrindinėmis valstybėmis per prekybos biurus, kurie veikia kaip de facto ambasados, įskaitant JAV ir Japoniją.

Tačiau Kinijos spaudimas sumažino oficialių Taivano diplomatinių sąjungininkų skaičių iki penkiolikos.

Penktadienį ES ambasadoriaus Kinijoje pavaduotojas Timas Haringtonas „Twitter“ pasidalino bendra nuotrauka dešimtys ES diplomatų susirinko pademonstruoti solidarumo su savo kolege lietuve, jai išvykstant iš Pekino.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer