Mariupolyje užfiksuota didžiulė rusų kolona: technika pajudėjo link Zaporižios

Penktadienį pro rusų užimtą Mariupolį link Zaporižios pravažiavo didelė, apie 100 vienetų karinės technikos kolona.

Apie tai savo „Telegram“ kanale šeštadienį pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

„Vakar per miestą Zaporižios srities kryptimi pravažiavo didelė iki 100 vienetų karinės technikos kolona. Vilstinėje ant traktorių buvo matyti BMD-4, kuriuos kai kurie žmonės laikė tankais. Taip pat daug šarvuotų transporterių“, – rašo jis.

Anot P. Andriuščenkos, nemaža rusų kareivių dalis apsigyveno Nikolskio ir Mangušo rajonų, besiribojančių su Zaporižia, kaimuose. Dažniausiai rusai apsistoja mokyklų pastatuose.

„Vietos gyventojai praneša, kad absoliuti dauguma okupantų yra jauni vyrai“, – teigia jis.

Po kelis mėnesius trukusios kovos Mariupolis dar vėlyvą pavasarį buvo užimtas rusų. Šiuo metu ten likusiems gyventojams trūksta maisto, vandens, nėra elektros, žmonės gyvena antisanitarinėmis sąlygomis.

Ukraina: Rusija Zaporižios atominėje elektrinėje laiko raketas

Ukrainiečių branduolinė agentūra penktadienį pareiškė, kad Rusija naudoja didžiausią Europoje atominę elektrinę kaip bazę ginklams, įskaitant „raketų sistemas“, laikyti ir aplinkinėms Ukrainos teritorijoms apšaudyti.

Pietryčių Ukrainoje, prie Dnipro upės, esančią Zaporižios atominę elektrinę nuo pirmųjų Maskvos invazijos savaičių kontroliuoja Rusija, nors ją vis dar valdo Ukrainos darbuotojai.

Ukrainos branduolinės agentūros „Enerhoatom“ prezidentas penktadienį per televiziją transliuotame interviu sakė, kad padėtis yra „labai įtempta“, o elektrinę kontroliuoja iki 500 Rusijos karių.

„Okupantai ten veža savo techniką, įskaitant raketų sistemas, iš kurių jie jau apšaudo kitą Dnipro upės krantą ir Nikopolio teritoriją“, – sakė Petro Kotinas, turėdamas omenyje netoliese esantį miestą.

„Jie fiziškai kontroliuoja perimetrą. Okupantų sunkioji technika ir sunkvežimiai su ginklais ir sprogmenimis lieka Zaporižios atominės elektrinės teritorijoje“, – sakė jis.

„Spaudimas okupantams palikti elektrinės teritoriją yra nepakankamas“, – pridūrė jis.

 

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) „žaidžia kažkokius politinius žaidimus, balansuodama tarp Rusijos ir Ukrainos“, sakė P. Kotinas.

TATENA teigė turinti apsilankyti elektrinėje, kad galėtų atlikti būtinus techninės priežiūros darbus.

Kyjivas prieštarauja tokiam vizitui, o „Enerhoatom“ pareiškė, kad TATENA ekspertų kelionė į elektrinę tik legitimizuotų „branduolinių teroristų“ okupaciją.

Ketvirtadienį TATENA generalinis direktorius Rafaelis Grossi (Rafaelis Grosis) dar kartą pabrėžė, kad svarbu „turėti galimybę nuvykti į (Zaporižios atominę elektrinę), kad būtų galima atlikti svarbiausius saugos, saugumo ir garantijų užtikrinimo veiksmus“, sakoma pranešime.

Jis taip pat „dar kartą išreiškė didėjantį susirūpinimą dėl sunkių ir sudėtingų sąlygų, su kuriomis susiduria Zaporižios atominės elektrinės darbuotojai, ir tokių sąlygų poveikio elektrinės saugai ir saugumui“.

Agentūrai nepavyksta apsilankyti elektrinėje nuo pat vasario 24 dienos, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą.

Zaporižios sritį, kuriame yra elektrinė, daugiausia kontroliuoja Maskva, o jai neteisėtai primestos administracijos pareigūnai ketvirtadienį pareiškė šiemet planuojantys referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer