Putinas neplanuoja baigti karo ir toliau atakuos Ukrainą raketomis, prognozuoja atsargos generolas

Kremliaus režimo lyderis Vladimiras Putinas ketina tęsti karą Ukrainoje ir planuoja stiprinti savo karinį potencialą, naują mobilizacijos bangą ir visiškai užimti Luhansko bei Donecko sritis, taip pat Ukrainos pietus, sako buvęs Ukrainos užsienio žvalgybos tarnybos vadovas, generolas Mykola Malomužas.

Anot jo, Maskva pateikė Kyjivui ultimatumą: arba Ukraina sutinka derėtis V. Putino sąlygomis, arba Rusija pradeda puolimą pagrindinėmis kryptimis, rašo UNIAN.

„Rusijos Federacija dabar bando tęsti strateginę puolamąją operaciją, iškelta užduotis galutinai užimti Luhansko sritį – ten liko kelios gyvenvietės. Kitas etapas – Donecko sritis, Seversko miestas, Slovjanskas, Bachmutas ir Kramatorskas. Ten sutelktos pagrindinės pajėgos“, – kalbėjo M. Malomužas.

Anot atsargos generolo, Rusijai šiuo metu itin trūksta personalo. O V. Putinas nori visiškai kontroliuoti Donecko ir Luhansko sritis bei Ukrainos pietus. Būtent šios teritorijos turėtų tapti derybų objektu, sako M. Malomužas.

„Putino ultimatumas toks: arba per artimiausią pusantros-dvi savaites mes pradedame plataus masto puolimą Donecke, didiname spaudimą Charkivui ir pietams, arba derybos mūsų sąlygomis. Šių derybų sąlygos jau buvo išsakytos Rusijoje: Donecko ir Luhansko „respublikų“, kurias jie ketina visiškai okupuoti, pripažinimas, po to „demilitarizacija“ ir nestojimas į NATO, o trečioji sąlyga – status quo dėl okupuotų teritorijų, kurias dabar kontroliuoja Rusija: Chersono, Zaporižios, Charkivo sričių“, – įsitikinęs jis.

Būtent dėl to, kaip sako M. Malomužas, Rusija aktyviai smūgiuodama Ukrainos miestams, bando daryti spaudimą Kyjivui.

„Dabar į tai nukreiptas ne tik karinis pasirengimas puolamosioms operacijoms, bet ir V. Putino grasinimai bei visų regionų, įskaitant Vinycią, Mykolajivą, Charkivą, apšaudymas. Dabar jie smogs centriniams ir vakariniams Ukrainos regionams“, – sako atsargos generolas.

JAV ekspertai: rusai baigia pauzę

Panašu, kad Rusijos pajėgos baigia „operatyvinę pauzę“ Ukrainoje ir ruošiasi Donbaso puolimui, pareiškė JAV karo studijų institutas (ISW). Anot jų, šiuo metu rusai rengia nedidelius ir iš esmės nesėkmingus puolimus, tačiau jei informacija apie pauzės pabaigą yra teisinga, tokių puolimų turėtų daugėti.

Apie tai ISW analitikai rašė naujausioje situacijos Ukrainoje apžvalgoje, skelbia UNIAN.

Analitikai nurodo, kad Rusijos pajėgos surengė keletą ribotų atakų į šiaurės vakarus nuo Slovjansko, į pietryčius nuo Seversko, palei greitkelį Bachmutas–Lysičanskas, į pietryčius nuo Bachmuto ir į pietvakarius nuo Donecko.

„Šie apšaudymai gali reikšti, kad Rusijos pajėgos bando atnaujinti puolimą Donbase“, – mano ekspertai.

Tačiau puolimai, jų vertinimu, vis dar yra nedidelio masto ir iš esmės nesėkmingi.

„Jei operatyvinė pauzė iš tiesų baigėsi, rusai per artimiausias 72 valandas greičiausiai tęs ir išplės tokius išpuolius“, – pažymi ISW.

Rusai gali kelias dienas kaitalioti trumpesnes pertraukas su intensyvesnėmis atakomis ir tik tada pereiti prie plataus masto puolamosios operacijos. Anot ekspertų, 10 dienų pauzės nepakanka tam, kad Rusijos pajėgos būtų atkurtos iki pilno pajėgumo ir kad toliau galėtų dalyvauti plataus masto puolamosiose operacijose.

Teigiama, kad politinė ir karinė vadovybė spaudžia pavargusias Rusijos ginkluotąsias pajėgas atnaujinti puolimą. Tačiau ISW ataskaitoje nurodoma, kad, norint pasiekti lemiamų rezultatų priimtinomis sąnaudomis, reikia atkurti pakankamą kovinę galią.

„Taigi, Rusijos puolimo atnaujinimas gali kurį laiką užtrukti ar net sustoti“, – teigia ekspertai.

Rusija dar prieš daugiau nei savaitę paskelbė „operatyvinę pauzę“ koviniuose veiksmuose „specialiojoje operacijoje“ Ukrainoje. Rusų propagandos vadinamoji „specialioji operacija“ iš tikrųjų yra žiaurus ir kruvinas rusų karas Ukrainoje. Rusija taikosi ne tik į karinius objektus, bet ir į civilinius pastatus, žudo paprastus gyventojus ir vykdo karo nusikaltimus.

Paskelbdama pauzę Rusija teigė, kad kare dalyvavusiems daliniams buvo suteikta proga pailsėti ir atgauti pajėgumus. Ukraina praktiškai iš karto paneigė tariamą rusų pauzę, nurodydama, kad Rusijos pajėgos ir toliau atakuoja Ukrainą.

Vien ketvirtadienį įvykdytas žiaurus išpuolis vidurio Ukrainoje esančioje Vinycioje. Rusija „Kalibr“ raketomis smogė miesto centrui, žuvo kelios dešimtys žmonių, tarp jų – bent trys vaikai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer