Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas sako, kad sankcijos prieš Rusiją galėtų gali būti vertinamos kaip agresija ir tapti karo priežastimi.
„Norėčiau dar kartą pabrėžti, kad tam tikromis aplinkybėmis tokios priešiškos priemonės taip pat gali būti kvalifikuojamos kaip tarptautinės agresijos aktas. Ir netgi kaip casus belli (karo pateisinimas)“, – „Reuters“ cituoja D. Medvedevą.
„Rusija turi teisę gintis“, – pridūrė jis.
Tuo metu kalbėdamas apie Lietuvos draudimą Rusijai gabenti sankcionuotus krovinius į Kaliningradą, D. Medvedevas pareiškė, kad „tai yra grėsmė Rusijos Federacijai, turime duoti atsaką“.
Birželio 17-ąją įsigaliojus ES sankcijoms, Lietuva apribojo plieno bei juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą ir nurodė tai padariusi remdamasi EK išaiškinimu.
Reaguodama į tai Maskva pareiškė, kad tranzito ribojimais pažeidžiami tarptautiniai susitarimai ir pagrasino atsaku.
Landsbergis: EK nuolaidos tranzitui į Kaliningradą sukurtų papildomų problemų
Europos Komisijos (EK) nuolaidos sankcijoms dalies prekių tranzitui per Lietuvą tarp Rusijos ir Kaliningrado sukeltų papildomų teisinių problemų, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Anot Lietuvos diplomatijos vadovo, svyravimai Rusijai gali būti palaikyti silpnumo ženklu bei jos diplomatijos pergale, o taip įvykti negali ir EK tai žino.
„Mane neramina faktas, kad yra potencialiai galimybė, kad tai būtų matomas kaip silpnumo ženklas. Rusija negali reikalauti kažkokių sankcijų peržiūrėjimų ir sau nuolaidų, to reikia išvengti, tai labai aiškiai pasakyta EK ir aš asmeniškai girdėjau tokį patvirtinimą, kad Komisija taip pat mano. Rusija negali turėti tokios diplomatinės pergalės dėl sankcijų“, – kalbėjo G. Landsbergis.
Ministro teigimu, nuolaidos taip pat galėtų skatinti Rusiją toliau elgtis agresyviai: „Nuolaidos agresoriui skatina agresorių potencialiai ir toliau elgtis agresyviai, tai galioja tiek geopolitikoje, tiek diplomatijoje, tiek teisėje“.