Panevėžyje – baudos už sklypų nepriežiūrą: su liniuote matuoja žolės aukštį privačiose valdose

Kol sostinės gyventojai raginami įprasti prie vešlios, kelius siekiančios žolės, panevėžiečiams grūmojama baudomis už sklypų nepriežiūrą. Savivaldybės specialistai vykdo patikras ir pasitelkę liniuotę matuoja išsistiebusią žolę privačiose valdose. Jei ši aukštesnė nei 25 centimetrai, gresia ne tik baudos, bet ir kone 10 kartų didesnis žemės mokestis.

Pensininkė Ona stengiasi aplenkti apleistą, žolėmis apaugusį sklypą netoli namų.

„Aš tai nebeeinu, žinok, ten pagalių primėtyta, pribūta. Vieną sykį ėjau, kad susipainiojau, čiut už medelio užsilaikiau, žolėse tose“, – pasakoja Ona.

Ir toks vaizdas ne kažkur palaukėje, o šalia vienos judriausių Panevėžio miesto gatvių.

„Aš tai saugausi tokių apaugusių vietų. Taigi erkė įlįs, baisu jos, aš nesiskiepijus“, – sako panevėžietė Asta.

Ir tokių apleistų sklypų Panevėžyje, aiškėja, yra apstu. Štai savivaldybės specialistai, gavę gyventojų skundą, matuoja žolės aukštį viename iš sklypų privačių namų kvartale.

Gyventojų pranešimas dėl apleisto sklypo pasitvirtino. Kita Panevėžio miesto vieta. Šalia daugiabučiai, mokykla:

„Tokio vaizdo niekur nėra kaip pas mus.“

„Didžiausi pavojai ir yra erkės. Juk ir kieme tvarkingai nušienautam prisirenkam, o čia tai kalbos nebėra, kad jų pilna.“

Sklypas priklauso privačiam asmeniui. Savivaldybė fiksuoja pažeidimą.

„Žolės aukštis neturėtų būt didesnis negu 25 cm, o šiuo atveju net žolės aukštis matėm iki 1,4 metro“, – komentuoja teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausias specialistas Tomas Jaseliūnas.

Tokie apsileidėliai Panevėžyje užfiksuojami, įtraukiami į sąrašą. O apleistų sklypų sąrašas nuo liepos pirmosios bus skelbiamas viešai Panevėžio miesto savivaldybės interneto svetainėje.

„Būna taip, kad žmonės nusiperka sklypus, jie išvyksta dirbti ar į užsienį, ar kur, galvoja, kad kažkas tai prižiūrės jų sklypą, tas kažkas tai pamiršta“, – sako teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė.

Užuomaršos ar tyčiniai apsileidėliai raginami kuo greičiau susitvarkyti privačias valdas. Savivaldybės specialistai visą birželio mėnesį vykdys patikras. Fiksuos apleistus, šlamštu užverstus ar žolėmis apaugusius sklypus.

„Pas mus dar toks požiūris yra, kad jei tu sklypo nenušienauji, tai tu esi toks kaip ir nevala, neprisižiūri“, – kalba D. Svirelienė.

Iki rugpjūčio nesusitvarkiusiems apsileidėliams gresia ir piniginės sankcijos. Teks gerokai paploninti piniginę mokant kone 10 kartų didesnį žemės mokestį.

„Tai čia priklausomai nuo dydžio, nuo sklypo vertės, tai jeigu mokėjai iki 100 eurų, tai gali mokėti ir kelis tūkstančius eurų“, – aiškina T. Jaseliūnas.

Maža to, nereaguojant į raginimus susitvarkyti privačią valdą gresia ir administracinė atsakomybė. Įspėjimas arba bauda iki 600 eurų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer