Putinas stebi karo žaidimus su Baltarusija, kurie kelia nerimą ES kaimynėms

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pastebėjo, kad kartu su Baltarusija vyksta karinės pratybos, kurios sukėlė susirūpinimą kaimyninėse šalyse.

Putinas pirmadienį dalyvavo pratybose poligone Nižnij Novgorodo srityje, 450 kilometrų į rytus nuo Maskvos. Šiose pratybose, kaip nurodė Gynybos ministerija, buvo pirmą kartą panaudotos dvi naujos robotinės kovos mašinos, aprūpintos kulkosvaidžiais ir granatsvaidžiais.

Pratybose „Zapad (West)-2021“, vykstančiose keliose vietose Rusijoje ir Baltarusijoje, iš viso dalyvauja apie 200 000 karių, įskaitant karius iš Armėnijos, Indijos, Kazachstano, Kirgizijos ir Mongolijos.

Lenkijos, Latvijos, Lietuvos ir Estijos užsienio reikalų ministrai pirmadienį išreiškė susirūpinimą dėl šių manevrų, teigdami, kad Rusija apie juos neatrodė skaidri, ir pažymėjo, kad jie kyla dėl išaugusios Vakarų įtampos su Baltarusija.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas atmetė tuos susirūpinimą, sakydamas, kad „bendros karinės pratybos yra įprastas procesas“.

Pratybos prasidėjo praėjusią savaitę tą pačią dieną, kai V. Putinas ir Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka susitiko ir paskelbė apie naujus žingsnius integruojant savo šalių ekonomiką.

Rusijos parama Baltarusijai kelia nerimą kaimyninėms valstybėms, kurios teigia, kad Baltarusija bando jas destabilizuoti skatindama atvykti migrantus iš Vidurio Rytų ir Afrikos, o vėliau neva ganydama juos prie savo sienų su Europos Sąjungos valstybėmis – Lietuva, Latvija ir Lenkija.

Migrantų problema iškilo po to, kai Vakarų šalys įvedė sankcijas Baltarusijai už griežtas opozicijos represijas ir susidorojimą su nepriklausoma žiniasklaida, praėjusiais metais po didžiulių protestų prieš Lukašenką.

Protestai prasidėjo, kai Lukašenkai buvo paskirta šeštoji kadencija po prezidento rinkimų, kurie, pasak Vakarų ir opozicijos narių, buvo apgaulė.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer