Rusai Ukrainoje gali rinktis iš dviejų kelių, bet abu jie žlugs – karo ekspertas

Rusų okupantai Chersone gali arba palikti regiono centrą, arba ten perkelti dalį savo pajėgų iš Donbaso, tačiau abu šie variantai galiausiai žlugs, įsitikinęs karo ekspertas Jurijus Fiodorovas.

Anot jo, Rusijos karinei vadovybei Chersono klausimu iškilo labai sunki dilema. Pasak J. Fiodorovo, rusų susitelkimas į Rytų Ukrainoje esantį Donbasą lėmė, kad Rusijos pajėgos reikšmingai susilpnėjo Chersone.

„Donbase yra maždaug pusė, o kai kuriais vertinimais net daugiau Rusijos karių, dalyvaujančių kare Ukrainoje. Užduotį jiems iškėlė Putinas ir tai yra svarbiausias politinis uždavinys Kremliaus požiūriu – užimti visą Donecko sritį.

Tada Putinas galėtų ištarti keletą žodžių apie tai, kas pasiekta, nors ir ne iki galo, bet vis tiek tai būtų kažkokia reikšminga pergalė šioje liūdnai pagarsėjusioje „specialiojoje operacijoje“ Ukrainoje“, – leidiniui „Apostrof“ pasakojo J. Fiodorovas, skelbia UNIAN.

Ekspertas aiškina, kad Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavesta užduotis išlaisvinti dešiniojo Dniepro kranto dalį Chersono srityje yra svarbi Rusijos Federacijos pareiškimų apie ketinimą aneksuoti okupuotas Ukrainos teritorijas kontekste.

Dabar Rusijos pajėgos, kalbėdamas apie rusams kilusią dilemą pradūrė J. Fiodorovas, gali arba perkelti savo kariuomenę iš Donecko srities į pietus, arba ne. Pirmuoju atveju rusai turės problemų rytuose – net neatmetama jų pasitraukimo iš Donecko galimybė. Antrasis variantas taip pat gresia nesėkme.

„Jei rusai neperkels karių, tuomet jiems gresia prarasti kontrolę dešiniajame Dniepro krante, kartu – ir problemas rusų generolams. Todėl jie galvoja, ką gali daryti šioje situacijoje. Bet jie nieko negali padaryti, čia ir yra visa problema“, – pažymėjo J. Fiodorovas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer