Rusijoje masiškai bankrutuoja gyventojai: nemokiais pripažįstami tūkstančiai

Rusijai užpuolus Ukrainą ir patyrus sankcijas, šalyje agresorėje vis stipriau jaučiamas ekonomikos nuosmukis. Dėl išaugusios bedarbystės ir didelės infliacijos vis daugiau rusų atsisako mokėti skolas ir kreipiasi dėl asmeninio bankroto.

2022 m. antrąjį ketvirtį Rusijoje rekordiškai išaugo skaičius rusų, kurie kreipiasi dėl bankroto pripažinimo neteisminiu keliu, praneša šios šalies žiniasklaida.

Palyginti su ankstesniu metų ketvirčiu, bankroto pripažinimo prašymų padaugėjo beveik 16 proc.

Atsakingos valdžios institucijos registravo 2700 tokių prašymų. Iš jų pagrįstais pripažinti 28,8 proc. Tokiai daliai gyventojų be teismo sprendimo buvo nurašytos visos skolos.

Supaprastinto asmeninio bankroto mechanizmas Rusijoje pradėjo veikti 2020 m. rugsėjį.

Pretenduoti į asmeninį bankrotą be tesimo sprendimo gali tie rusai, kurių skola neviršija 500 tūkst. rublių (Kremliaus dirbtinai palaikomu kursu – maždaug 7,8 tūkst. eurų), yra susidariusi dėl nesumokėtų mokesčių, negrąžinamų paskolų ar alimentų. Supaprastinta bankroto procedūra taikoma, jeigu žmogus neturi turto ir galimybių sumokėti skolas.

Nuo 2020 m., kai Rusijoje pradėjo veikti supaprastinta fizinių asmenų bankroto procedūra, ja jau pasinaudojo 20,5 tūkst. rusų.

Lietuvoje, pagal galiojanti Fizinių asmenų bankroto įstatymą, bankrotas gali būti keliamas nemokiam žmogui, kai jis negali įvykdyti skolinių įsipareigojimų, kurių mokėjimo terminai suėję ir kurių suma viršija 25 minimaliąsias mėnesines algas (dabar – 18250 eurų).

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer