Šiais metais nelegaliai į Lietuvą atvyko 3 tūkst

Lietuvos pasienio apsaugos tarnyba pranešė antradienio naktį sulaikiusi 171 nelegaliai iš Baltarusijos į Lietuvą įžengusį asmenį – didžiausias skaičius per vieną dieną 2021 metais, o bendras iki šiol sulaikytų migrantų skaičius siekė 3027.

Pasienio tarnyba pranešė, kad migrantų grupė, visi iš Irako, bus patalpinta viename iš ir taip perpildytų Lietuvos imigrantų sulaikymo centrų. Nelegali migracija į Lietuvą smarkiai išaugo po to, kai kaimyninėje Baltarusijoje vyriausybės pareigūnams buvo įvestos naujos sankcijos.

Liepą buvo sulaikyti 2 366 migrantai, palyginti su 473 birželį, o pernai sulaikytas 81 migrantas. Lietuva apkaltino Baltarusijos valdžią organizuojant žmonių iš Artimųjų Rytų ir Afrikos sienos kirtimus. Europos Sąjungos sienų kontrolės agentūra pažadėjo sustiprinti paramą Lietuvai, kad padėtų sustabdyti atvykėlius.

Lietuvos pareigūnai mano, kad dauguma žmonių, bandančių patekti į šalį, į Baltarusijos sostinę Minską keliavo vienu iš keturių kassavaitinių skrydžių iš Irako, kuriuo lėktuvais „Boeing 747“ skraidinama iki 500 keleivių. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šį mėnesį lankėsi Bagdade derybų su Irako pareigūnais.

Šią savaitę Lietuvos Šalčininkų rajone kilo įnirtingi protestai, vietiniams gyventojams blokuojant kelius ir deginant padangas priešinantis vyriausybės planams šalia steigti naujus imigrantų sulaikymo centrus. Policija panaudojo ašarines dujas miniai išvaikyti ir suėmė aštuonis protestuotojus. Du pareigūnai buvo sužeisti.

Lietuva teigia, kad antplūdis yra Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos kerštas. Po to, kai autoritarinis lyderis buvo perrinktas šeštajai kadencijai per 2020 m. rugpjūčio mėn. vykusį balsavimą, kurį Vakarai pasmerkė kaip suklastotą, jis sugriežtino opozicijos protestus savo šalyje.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer