Tvenkinyje nuskendo 2-metė: vaiką vandenyje pastebėjo mama

Šį savaitgalį Lietuvoje nuskendo 5 žmonės. Vienas iš jų – dvi jūroje skendusias nepilnametes bandęs išgelbėti vyras. Privataus namo kieme, tvenkinyje nuskendo ir dviejų metų mergytė. Tiek ugniagesiai, tiek gelbėtai įniršę – žmonės prie vandens vaikų visiškai neprižiūri, tad žada nuo šiol tokiems tėvams kviesti Vaiko teisių apsaugos tarnybą.

Ypač karštas savaitgalis prie įvairiausių vandens telkinių pritraukė minias žmonių. Vis tik, ramų ar aktyvų poilsį lydėjo ir nelaimės. Šį savaitgalį Lietuvoje nuskendo net 5 žmonės. Vienas iš jų – vos dviejų metukų mergytė.

Ją, plūduriuojančią nuosavo namo kieme esančiame tvenkinyje, pastebėjo mama. Tiek atvykę medikai, tiek ugniagesiai mažylę gaivino pusvalandį, tačiau išgelbėti gyvybės nepavyko. 

„Atvykus mūsų pajėgoms, vaikas buvo ištrauktas į krantą, mūsų pajėgos pradėjo gaivinimą. Netrukus atvyko medikai, gaivinimas perduotas medikams. Mūsų pajėgoms išvykus, po to susisiekus su medikais, medikai pranešė, kad vaiko išgelbėti nepavyko“, – teigia Klaipėdos apskrities ugniagesys gelbėtojas Aivaras Drozdovas.

Pasitaiko ir širdies smūgių 

Dar vienas vyras nuskendo Kavarske, Šventosios upėje. Jo kūną ugniagesiai aptiko už 8 metrų nuo kranto. Kita skaudi nelaimė nutiko ežere šalia Vištyčio miestelio. Čia taip pat nuskendo vyras. 

„Dažniausiai būna, kad oro temperatūra labai aukšta ir žmonės to neįvertina ir iš karto, kaip sakant, įeina į šaltą telkinį. Dėl to gauna širdies smūgį ir panašiai“,– aiškina ugniagesių tarnybos naras Aivaras Urbonavičius. 

Dviejų gyvybių šį savaitgalį pareikalavo ir jūra. Vakar vakare Smiltynėje, šalia net trimis ženklais pažymėtos povandeninės duobės, maudėsi dvi šeimos. Moterims su vaikais grįžus į krantą, bangose liko du vyrai. 

„Ir kaip iš draugo pasakojimo, sako, nuleidau galvą po vandeniu sušlapinti plaukus ir kai pakėliau, jau draugo nebuvo“, – priduria Klaipėdos gelbėtojų vadas Aleksandras Siakki.

Nuskendusio vyro mažametei dukrai po šio įvykio pašlijo sveikata, ją medikai išvežė į vaikų ligoninę. Dar viena jūros auka – dvi skendusias nepilnametes bandęs išgelbėti vyras. Vieną mergytę jam pavyko išstumti, kita nusilpusi atsigulė vandenyje ir bangos ją ėmė nešti kranto link, kol nepilnametę sučiupo atskubėję ugniagesiai. Vaikus bandęs išgelbėti vyras nuskendo. 

Nuskendo gelbėdamas 

„Kaip gaisrininkas pasakojo, jam 10 metrų pritrūko iki vyro priplaukti, kada vyras dingo po vandeniu“, – sako A. Siakki. 

Skenduolių galėjo būti ir daugiau, tačiau ne vieną jau srovės tempiamą į jūrą žmogų spėjo sučiupti gelbėtojai. 

„Dirbom be sustojimo. Dirbo ir trys vandens patruliai. Tik spėdavom žmones varyti. Dirbdavo visos priemonės mūsų – transportas, gelbėtojai. Tai tiesiog bėgiodavom kaip turi būti. Ir mano nuomonė apie žmonių sąmoningumą šiek tiek pasikeitė“, – pasakoja Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas. 

Vis tik labiausiai gelbėtojai širsta ant tų poilsiautojų, kurie neprižiūri savo vaikų. Štai prie Palangos gelbėtojų priėjo dviejų metų berniukas ir pasiteiravo, gal šie matė jo tėvus. 

„Ir pas mumis Palangoje buvo vaikas skendo, 14-likos metų vaikinas. Nereikėjo nei medikų, nieko, tiesiog spėjo jį ištraukti. – Kur tėvai? – Mama aiškina, kad ji buvo ant kranto, matė, kad va taip ir jis nubėgo staigiai į vandenį ir dingo. Bet paskui pamatė gelbėtojai, ištraukė tą vaiką. Mama po kiek laiko pradėjo ieškoti“, – teigia Jonas Pirožnikas. 

„Vaikus gelbėjo gelbėtojai. 10-11 metų, kurie atėjo be tėvų į paplūdimį“, – priduria Aleksandras Siakki.

Su neatsakingais tėvais nebesitaikstys

Palangos gelbėtojai sako, kad su neatsakingais tėvais nebesitaikstys. Nuo šiol kvies ne tik policiją, bet ir Vaiko teisių tarnybos darbuotojus. 

Šiemet Lietuvoje jau nuskendo 59 žmonės. Pernai per tą patį laikotarpį 45-i. Vien šį birželį nuskendo 20 žmonių, pernai birželį – 13-a. 

www.tv3.lt

Site Footer