Ukraina kandidatės į ES statusą gaus dar šią savaitę – „Bloomberg“

27 Europos Sąjungos valstybės narės šią savaitę ketina Ukrainai oficialiai suteikti kandidatės statusą. Pirmadienį vykusiame ES ambasadorių susitikime niekas nepasisakė prieš tokį sprendimą, remdamasis savo šaltiniais skelbia „Bloomberg“.

Bendrija taip pat ketina paremti Europos Komisijos nuomonę dėl kandidatės statuso suteikimo Moldovai, taip pat Gruzijai, jei ji pirmiausia įvykdys konkrečias papildomas sąlygas, teigia anonimais likti pageidavę šaltiniai.

Kandidatės statusas ypač reikšmingas Ukrainai, kuri tiek daug savo politinės ateities investavo į glaudesnius santykius su Europa, nes ieško moralinės paramos kovojant su Rusijos agresija.

ES lyderiai susitiks Briuselyje birželio 23–24 dienomis. Tikimasi, kad būtent šio viršūnių susitikimo metu Ukraina oficialiai taps kandidate į ES. Galutinį sprendimą suteikti statusą ir visas papildomas sąlygas turi patvirtinti visos valstybės narės.

„Dabar pats laikas pripažinti, kad Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos ateitis yra ES. Kviečiu suteikti Ukrainai ir Moldovai kandidatės statusą“, – rašė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis kvietime į viršūnių susitikimą, adresuotame ES valstybių narių vadovams.

Praėjusią savaitę Europos Komisija siūlė Bendrijos lyderiams suteikti Ukrainai ir Moldovai kandidačių į ES statusą. Kyjivui ir Kišiniovui siūloma kandidato statusą suteikti iš karto, tačiau taip pat prašoma įgyvendinti tam tikrus pokyčius valstybės valdyme.

Komisija vertino ir Sakartvelo paraišką dėl kandidatės statuso suteikimo. Tačiau dėl šios šalies nuspręsta siūlymą pateikti po to, kai ji įgyvendins numatytas išankstines sąlygas.

Galutinį sprendimą, ar suteikti šioms valstybėms kandidačių statusą, dar turės vienbalsiai patvirtinti Bendrijos šalys narės. Jų lyderiai po savaitės renkasi į Europos Vadovų Tarybos posėdį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer