Ukraina nesutinka dėl sprendimo „Euroviziją“ rengti kitoje šalyje: su jais nebuvo tartasi

Penktadienį pasirodžius oficialiam Europos transliuotojų sąjungos (EBU) pareiškimui dėl to, kad „Euroviziją 2023“ rengti reikėtų kitur, o ne Ukrainoje, laimėjusioji šalis suskubo atsakyti. Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministras Oleksandras Tkačenka tikina, kad sprendimas buvo priimtas nepakankamai pasitarus su jais.

„Reaguodami į EBU viešą pareiškimą dėl „Eurovizijos 2023“ Ukrainoje negalimo rengimo, norime pranešti štai ką. Ukraina nesutinka su tokio sprendimo pobūdžiu. Organizatoriai su mumis neaptarė kitų galimybių, o tiesiog paskelbė savo sprendimą. Manau, kad turime visas priežastis tolimesnėms deryboms ir bendro, visas puses tenkinančio sprendimo paieškai.

Sąžiningai laimėjome „Euroviziją 2022“ ir iki šiol įvykdėme visas sąlygas per nurodytus terminus dėl susitarimo dėl jos rengimo Ukrainoje proceso – pateikėme atsakymus ir garantijas dėl saugumo standartų ir galimų konkurso vietų. „Eurovizijos 2023“ rengimas Ukrainoje būtų galingas signalas visam pasauliui. Tai būtų signalas, kad Europa palaiko Ukrainą dabar.

Reikalausime pakeisti šį sprendimą, nes tikime, kad galėsime įvykdyti visus įsipareigojimus, ką net keletą kartų pabrėžėme Europos transliuotojų sąjungai. Todėl reikalaujame papildomų derybų dėl 2023 m. „Eurovizijos“ rengimo Ukrainoje“, – socialiniuose tinkluose rašė Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministras Oleksandras Tkačenka.

Praėjus dviems mėnesiams po „Eurovizijos“ dainų konkurso ir Ukrainos pergalės, netyla kalbos, kur kitąmet bus rengiamas itin laukiamas renginys. Atsižvelgę į dabartinę situaciją Ukrainoje, „Eurovizijos“ organizatoriai socialiniuose tinkluose pagaliau paskelbė ilgai svarstytą sprendimą dėl to, kur dainų konkursas vyks 2023-aisiais.

„Po pergalės „Eurovizijos“ dainų konkurse gegužę EBU kartu su Ukrainos visuomeniniu transliuotoju UA:PBC, kuris anksčiau organizavo šį renginį 2017 ir 2005 m., apsvarstomos galimybės surengti kitų metų konkursą. Jau gerai žinoma tradicija, kad „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojas kitais metais rengia konkursą, numatydamas tam tikrus kriterijus, įskaitant renginio gyvybingumo užtikrinimą ir visų suinteresuotų šalių, tarp jų ir visuomenės, saugumą.

Atsižvelgiant į besitęsiantį karą po Rusijos įsiveržimo į šių metų šalį laimėjusią šalį, EBU skyrė laiko atlikti išsamų įvertinimą ir galimybių studiją su UA:PBC ir trečiųjų šalių specialistais, įskaitant saugos ir saugumo klausimus. „Eurovizijos“ dainų konkursas yra vienas sudėtingiausių televizijos projektų pasaulyje, kuriame dirba ir dalyvauja, o pasiruošimui reikia net 12 mėnesių.

Atlikusi objektyvią analizę, Referencinė grupė, ESC valdančioji taryba, labai apgailestaudama padarė išvadą, kad, atsižvelgiant į dabartines aplinkybes, saugumo ir veiklos garantijas, reikalingos transliuotojui organizuoti ir rengti „Eurovizijos“ dainų konkursą pagal ESC taisykles, Ukraina renginio negali surengti. EBU norėtų padėkoti UA:PBC už jų nuoširdų bendradarbiavimą ir atsidavimą apsvarstant visus scenarijus per kelias savaites nuo „Kalush Orkestra“ pergalės gegužės 14 d. Turine ir pasidalinti savo liūdesiu bei nusivylimu, kad kitų metų konkursas negali būti surengtas Ukrainoje.

EBU palaiko UA:PBC įvairiose srityse nuo pat invazijos. Užtikrinsime, kad ši parama būtų tęsiama, kad UA:PBC galėtų išlaikyti nepakeičiamą paramą, kurią teikia ukrainiečiams.

Dėl šio sprendimo, vadovaudamasis taisyklėmis ir siekdamas užtikrinti renginio tęstinumą, EBU dabar pradės diskusijas su Didžiosios Britanijos visuomeniniu transliuotoju BBC, antrosios vietos renginyje nugalėtojais, dėl 2023 m. „Eurovizijos“ konkurso Jungtinėje Karalystėje. Mūsų tikslas yra, kad Ukrainos pergalė atsispindėtų kitų metų renginyje. Tai bus mūsų prioritetas mūsų diskusijose su būsimais konkurso rengėjais“, – rašė „Eurovizijos“ organizatoriai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer