Ukrainą pasiekė pirmosios vokiečių savaeigės haubicos

Pirmosios vokiečių savaeigės haubicos „Panzerhaubitze2000“ jau yra fronte, teigia Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas, rašo UNIAN.

„Ukrainos artilerijos gretose atsirado vokiečių „Panzerhaubitze2000“ su apmokytomis ukrainiečių įgulomis“, – teigė jis.

Anot O. Reznikovo, tai jau šeštoji 155 mm kalibro artilerijos rūšis, skirta Ukrainos gynybai sustiprinti.

„Mūsų kariai jau smogė priešui su M777, FH70, M109, AHS „Krab“ ir „Cezar“. Nuo šiol prie šio „geriausiųjų klubo“ prisijungė ir Ph2000“, – cituojamas ministras.

Jis taip pat pridūrė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos įrangą mūšio lauke tikrai panaudos efektyviai.

„Žinoma, ypatingai didelis ačiū mūsų artileristams, kurie jau tapo pasauline legenda. Taip pat norėčiau padėkoti mūsų Vokietijos partneriams už paramą, kurios ir toliau tikimės. Labai vertinu savo kolegės, Vokietijos gynybos ministrės Christine Lambrecht pastangas“, – teigė O. Reznikovas.

Kiek anksčiau Ukraina kritikavo Vokietiją dėl nepakankamo sunkiosios ginkluotės skyrimo Rusijos agresiją atremiančiai šaliai.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer