Zacharova grasina Lietuvai: „Pasekmės, deja, ateis“

Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pasiuntė žinutę Lietuvai, grasindama, kad jos laukia pasekmės dėl sprendimo uždrausti krovinių tranzitą per Lietuvą į Kaliningradą.

Lietuva turi suprasti, kad Vilniaus veiksmų dėl tranzito į Kaliningradą apibūdinimas kaip priešiškas reiškia, kad dabar nėra laiko pokalbiams, antradienį sakė M. Zacharova.

„Tikiuosi, kad Lietuvos atstovai turi kažkokio profesionalumo, vertindami situaciją, liekanų… Jie turi suprasti pasekmes – ir pasekmės, deja, ateis“, – aiškino M. Zacharova.

Nuo birželio 18 d. Lietuva sustabdė sankcionuotų krovinių tranzitą tarp Kaliningrado srities ir pagrindinės Rusijos Federacijos teritorijos. Rusija jau sureagavo ir pareiškė, kad tranzito draudimas „gali tapti pagrindu labai griežtiems ir absoliučiai teisėtiems veiksmams“.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba stojo ginti Lietuvą dėl grasinimų, pasigirstančių iš Rusijos atstovų.

„Rusija neturi teisės grasinti Lietuvai. Maskva turėtų kaltinti tik save dėl neišprovokuotos ir nepagrįstos invazijos į Ukrainą pasekmių. Mes pritariame principingai Lietuvos pozicijai ir tvirtai stovime draugų lietuvių pusėje“, – pabrėžė D. Kuleba.

Rusijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu skelbia, jog draudimas pažeidžia 2002 metų Rusijos ir ES susitarimą bei pareikalavo, kad Lietuva nedelsdama atšauktų „atvirai priešiškus“ apribojimus.

„Jei artimiausiu metu krovinių tranzitas tarp Karaliaučiaus srities ir likusios Rusijos Federacijos teritorijos per Lietuvą nebus visiškai atkurtas, Rusija pasilieka teisę imtis veiksmų savo nacionaliniams interesams apsaugoti“, – teigiama ministerijos pranešime.

Rusijos ministerija savo tinklalapyje pranešė, kad į URM buvo iškviesta laikinoji reikalų patikėtinė Virginija Umbrasienė. Remiantis pranešimu, diplomatei išreikštas griežtas protestas ir pareikalauta atšaukti apribojimus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer