Ukraina skelbia apie pergalingus smūgius: sunaikino karinės technikos ešeloną

Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavyko suduoti kelis reikšmingus smūgius rusų pajėgoms, praneša Ukrainos operatyvinė vadovybė „Pietūs“. Pirmiausiai ukrainiečių aviacija sėkmingai atakavo Chersono srityje esančius rusų įtvirtinimus, be to, sunaikino karinės technikos ešeloną.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

08:58 | Nesiliauja išpuoliai Ukrainos pietuose – naktį stipriai apšaudytas Mykolajivas

Rusijos karinės pajėgos nesiliauja atakuoti pietinio Ukrainos miesto Mykolajivo. Rugpjūčio pirmosios naktį miesto valdžia vėl pranešė apie oro antskrydį.

„Mykolajivas vėl puolamas. Įvairiose miesto vietose griaudėjo galingi sprogimai“, – „Telegram“ praneša Mykolajivo meras Oleksandras Senkevičius.

Meras kreipėsi į Mykolajivo gyventojus ragindamas iki oro pavojaus sirenų pabaigos laikytis atokiau nuo langų ir paisyti saugumo taisyklių.

Liepos 31-osios naktį apie 1 val. ir 5 val. ryto Rusijos karinės pajėgos apšaudė Mykolajivą. Išpuolio metu žuvo vienas turtingiausių šalies gyventojų Oleksijus Vadaturskis ir jo žmona Raisa, pranešė pareigūnai.

08:20 | Turkija: iš Odesos išplauks pirmasis Ukrainos eksportuojamų grūdų prikrautas laivas

Pirmasis laivas, prikrautas Ukrainos eksportuojamų grūdų, išplauks iš Odesos uosto pirmadienį 8 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku, pranešė Turkijos gynybos ministerija.

„Prekinis laivas „Razoni“, plaukiojantis su Siera Leonės vėliava ir prikrautas kukurūzų, 8 val. 30 min. išplauks iš Odesos uosto į Libaną“, – sakoma gynybos pranešime.

Ministerija nurodė, kad kitos laivų vilkstinės taip pat pradės plaukioti jūrų „koridoriais, nes procedūros yra užbaigtos“.

07:51 | Rusai formuoja naujus „savanorių“ dalinius

Rusijos karinės pajėgos aktyviai formuoja „savanorių“ dalinius karui prieš Ukrainą, naujausioje savo analizėje skelbia JAV Karo studijų institutas. Divizijų formavimas vyksta Sankt Peterburge ir Leningrado srityje.

Leningrado srityje formuojami du artilerijos batalionai „Nevskis“ ir „Ladoga“, vietos valdžia paskelbė papildomą socialinę paramą sutartį pasirašiusiems „šauktiniams“. „Savanoriams“ siūloma vienkartinė 200 000 rublių išmoka ir socialinės pašalpos.

Be to, Lugoje, netoli nuo Sankt Peterburgo, rusai formuoja „Sankt Peterburgo“ batalioną.

Anot analitikų, „savanorių“ dalinių formavimo tikslas – papildyti rusų rezervus karui prieš Ukrainą be bendros mobilizacijos Rusijos Federacijoje.

07:23 | Sėkmingos ukrainiečių atakos pietuose

Ukrainos operatyvinė vadovybė „Pietūs“ praneša, kad Chersono srityje Ukrainos aviacija surengė du smūgius į priešo tvirtoves Oleksandrivkos ir Blagodatnojės srityse, o raketų ir artilerijos daliniai atakavo elektroninio karo stotis Biliajevkos srityje.

„Taip pat gavome patvirtinimą, kad Brilyvkos geležinkelio stoties rajone pataikyta į ešeloną su [rusų] karine technika, amunicija ir kariais. Nuostoliai tikrinami“, – „Facebook“ skelbia OV „Pietūs“, rašo UNIAN.

Šiuo metu patvirtinti rusų nuostoliai – 52 nukauti kariai, 4 tankai, 2 savaeigės artilerijos ir minosvaidžių įrenginiai „Nona-S“, savaeigė artilerija, 8 vienetai šarvuočių ir automobilių, taip pat dar 4 amunicijos sandėliai Berislavskio ir Baštanskio rajonuose.

Be to, kariškiai pranešė, kad Juodojoje jūroje rusų pajėgas sudaro 18 karo laivų ir valčių, kurie manevruoja Krymo pakrante Novorosijsko kryptimi. Tuo pačiu metu 5 laivai ir povandeninis laivas yra aprūpinti „Kalibr“ tipo raketomis ir yra pasirengę raketų smūgiams. Be to, budi dar 5 rusų desantiniai laivai.

„Raketų smūgių ir padidėjusio raketų bei artilerijos apšaudymo grėsmės, deja, išlieka aktualios“, – pažymėjo OV „Pietūs“.

06:42 | Zelenskis: Rusijos atakos nelieka be atsako

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis naujausioje savo naktinėje kalboje pareiškė, kad nė vienas Rusijos raketų smūgis į Ukrainą nelieka be atsako.

„Šią dieną įvyko vienas žiauriausių išpuolių prieš Nikolajevą ir regioną per visą plataus masto karą – dešimtys raketų ir sprogimų… Rusijos išpuolis nusinešė Oleksijus Vadaturskio, vieno iš didžiausios Ukrainos žemės ūkio bendrovės „Nibulon“ įkūrėjo, Ukrainos didvyrio, ir jo žmonos Raisos gyvybes.

Nė vienas Rusijos smūgis nelieka be mūsų kariškių ir žvalgybos pareigūnų atsako. Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasiruošusios reaguoti į bet kokią naują okupantų veiklą“, – patikino Ukrainos lyderis.

06:14 | Per parą Sumų sritis sulaukė bent 90 smūgių

Per pastarąją parą Rusijos pajėgos septynis kartus apšaudė Sumų regioną, pranešė Sumų srities karinės administracijos pirmininkas Dmytro Žyvyckis.

Dėl priešo apšaudymo Belopolio bendruomenėje užsiliepsnojo laukas, buvo sunaikinti 25 hektarai kviečių. Belopolskio bendruomenėje buvo apšaudomi vieno iš kaimų pakraščiai, rusai tris kartus šaudė iš artilerijos ir minosvaidžių. Atskrido mažiausiai 24 sviediniai. Apniokoti du civiliai automobiliai, apgadinta ūkio teritorija.

Vidurio Budskajos bendruomenė apšaudyta iš minosvaidžių ir artilerijos. Krasnopolio bendruomenė taip pat apšaudyta iš artilerijos. Įvairiose bendruomenės teritorijos vietose per valandą įvyko trys apšaudymai.

Pastebima, kad vos per dieną sulaukta apie 90 smūgių iš įvairių rūšių ginklų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer