Ukrainai sunaikinus rusų bazę galėjo žūti aukštas Rusijos pareigūnas, skelbia savanoriai

Ukrainos ginkluotosios pajėgos sekmadienį sunaikino Rusijos pajėgų bazę Chersone, praneša UNIAN. Teigiama, kad smūgio metu galėjo žūti vienas aukšto rango Rusijos pareigūnas.

Apie tai pranešė savanorių iniciatyva „InformNapalm“.

„Kol kas nepatvirtintais duomenimis, šioje bazėje galėjo žūti (arba būti sužeistas) Rusijos gvardijos pulkininkas Oleksandras Nečipurenko“, – sakoma pranešime.

Minėti savanoriai dar šių metų balandį kalbėjo apie O. Nečipurenkos veiklą. Šis pareigūnas paprastai yra aktyvus socialinėse medijose, tačiau paskutinį kartą ten buvo prisijungęs vakar naktį.

Anot savanorių, šis faktas „gali netiesiogiai reikšti tam tikras pulkininko problemas“. Svarstoma, kad pareigūnas arba galėjo nukentėti ar žūti, arba po Ukrainiečių smūgio turi daug darbo.

Savanorių duomenimis, O. Nečipurenka vadovavo Rusijos policijos daliniams Zaporižios srityje. Viena iš jo darbo sričių buvo kontrolės punktų Zaporižios srityje organizavimas.

Kiek anksčiau pranešta, kad savaitgalį Chersono regione buvo sunaikinta apie 38 rusų karių ir 10 jų technikos vienetų.

Ukrainiečių skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija iš viso neteko 37,3 tūkst. karių, 1641 tanko, 3823 šarvuočių, 217 lėktuvų, 188 sraigtasparnių, 676 bepiločių, 108 oro gynybos sistemų, 15 laivų ir kitos technikos.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer