Vytauto Didžiojo brigada Ukrainoje smogė rusams: sunaikino vadovybės postą ir amunicijos sandėlį

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto vardu pavadinta 40-oji artilerijos brigada sudavė galingą smūgį Rusijos karinėms pajėgoms. Pranešama, kad kontratakos metu apšaudytas rusų vadovybės ir stebėjimo postas bei amunicijos sandėlis.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

14:22 | Putinas: Rusijos kariuomenė stipriausia visose srityse, o Ukrainoje vyksta „kova su neonaciais“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas su karinių universitetų išleistuvininkais, akcentavo šalies karinę galią, o Ukrainoje vyksta „kova su neonaciais“.  

Anot Rusijos prezidento, šalies kariuomenės jėgą sudaro „tikėjimas daromais darbais ir milžinišku liaudies palaikymu, kurį jaučia kariai“.

Rusijos prezidentas eilinį sykį pasigyrė „analogų neturinčia Rusijos ginkluote“, kalbėdamas apie iki metų pabaigos žadamą kariuomenei pateikti balistinę raketą „Sarmat“ ir naują oro gynybos sistemą S-500.

V. Putinas pažadėjo, kad Rusija ir toliau tobulins savo karinį potencialą.

Maža to, nors ir oficialiai nepripažindamas, kad Ukrainoje vyksta karas, jis gyrė savo karininkus ir karius už jų „kovą dėl Tėvynės, tautos ir Donbaso gynimą nuo neonacių“.

14:13 | Ukraina: rusai užėmė prie fronto esantį Toškivkos kaimą Donbase

Rusijos pajėgos antradienį veržėsi gilyn į Donbasą, o Ukraina paskelbė, kad buvo užimtas prie fronto esantis Toškivkos kaimas, įsikūręs netoli miestų dvynių Sjevjerodonecko ir Lysyčansko, kur jau kelias savaites vyksta įnirtingi mūšiai.

„Mūsų duomenimis, šiandien Toškivką visiškai kontroliuoja rusai“, – Ukrainos televizijai sakė Sjevjerodonecko rajono vadovas Romanas Vlasenka ir pridūrė, kad mūšis dėl Donbaso „dabar vyksta pilnu tempu“.

„Visa Luhansko sritis dabar yra Ukrainos ir Rusijos kariuomenės kovų epicentras“, – teigė jis.

Toškivka, kur prieš karą gyveno apie 5 000 žmonių, yra maždaug už 25 km į pietus nuo Sjevjerodonecko, kur Rusijos kariai jau kelias savaites kaunasi su Ukrainos kariuomene.

13:57 | FSB vado žinutė Lietuvai: „Maskva netrukus reaguos į Vilniaus sprendimą, tai rimtai paveiks Lietuvos gyventojus“

Rusijos Federacijos Saugumo Tarybos sekretorius ir Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pirmininkas Nikolajus Patruševas pareiškė tiesioginį grasinimą Lietuvai dėl sprendimo drausti krovinių tranzitą per Lietuvą į Kaliningradą.

„Maskva netrukus reaguos į Vilniaus sprendimą paskelbti Kaliningrado srities transporto blokadą, tai rimtai paveiks Lietuvos gyventojus“, – pareiškė antradienį iš Maskvos į Kaliningradą atvykęs N. Patruševas.

Kaip žinia, N. Patruševas antradienį skubiai atvyko iš Maskvos į Kaliningradą. „RIA Novosti“ skelbia, kad ten jis dalyvavo Rusijos šiaurės vakarų nacionalinio saugumo posėdyje. Tikėtina, kad jame aptarti su Lietuvos bei Europos Sąjungos taikomomis sankcijomis susiję klausimai.

13:42 | Rusijos sraigtasparnis pažeidė Estijos oro erdvę

Rusijos sraigtasparnis pažeidė Estijos oro erdvę, antradienį pranešė estų gynybos pajėgų Generalinio štabo spaudos tarnyba.

Birželio 18-osios vakarą Rusijos Federacijos pasieniečių sraigtasparnis Mi-8 pažeidė Estijos oro erdvę šalies pietryčiuose, Koidulos rajone. Incidentas truko maždaug dvi minutes.

Sraigtasparnis skrido nepateikęs skrydžio plano, išjungtu atsakikliu. Rusų pilotai nepalaikė abipusio ryšio su estų skrydžių kontrolės tarnyba.

Estijos užsienio reikalų ministerija antradienį iškvietė Rusijos pasiuntinį ir įteikė jam notą.

Tai antras Estijos oro erdvės pažeidimas šiais metais. Pernai rusų lėktuvai Estijos sieną pažeidė penkis kartus. 

13:27 | Galingas ukrainiečių smūgis

Ukrainos 40-osios artilerijos brigados, pavadintos didžiojo kunigaikščio Vytauto vardu, kariai veiksmingai neutralizavo rusų pajėgas Ukrainoje. Apie tai kartu su atakos vaizdo įrašu pranešė operatyvinė vadovybė „Pietūs“.

Pranešama, kad Ukrainos gynėjai rusų pajėgų irštvą susekė iš oro. Karių teigimu, Ukrainos pajėgų apšaudytame pastate okupantai įrengė savo vadovybės ir stebėjimo postą, o šalia – amunicijos, tarp jų ir prieštankinių raketų sistemų, sandėlį.

Po Ukrainos ginkluotųjų pajėgų smūgio, rusų užimtas pastatas degė atvira liepsna, buvo girdėti sproginėjantys šoviniai.

„Perkūnas ir liepsna“, – vaizdo įrašą pakomentavo operatyvinė vadovybė „Pietūs“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer