Zelenskis apie darbuotojų atleidimą: „Kalbama apie slaptos informacijos perdavimą priešui“

Jau maždaug 3000 raketų į Ukrainą paleidusi Rusija neriasi iš kailio. Po sėkmingų ukrainiečių smūgių į okupantų amunicijos sandėlius, Rusijos gynybos ministras Šoigu įsakė karo vadams kuo skubiau bet kokia kaina sunaikinti Ukrainos ilgojo nuotolio raketas. Pagrindinis Rusijos taikinys dabar – amerikietiškos raketų sistemos HIMARS, kurioms, kaip ir „Bayraktar“, ukrainiečiai jau kuria dainas. Savo ruožtu Zelenskis nuo pareigų nušalino saugumo tarnybos ir generalinės prokuratūros vadovus, nes jų pavaldiniai masiškai bendradarbiauja su Rusija.

Ivanas Bakanovas Ukrainos saugumo tarnybai – SBU – nebevadovaus. Prezidentas Volodymyras Zelenskis savo vaikystės draugą ir buvusį televizijos laidų prodiuserį, SBU vadovavusį pastaruosius trejus metus, nušalino. O kartu su juo ir Ukrainos generalinę prokurorę Iryną Venediktovą. Tokių griežtų priemonių V. Zelenskis ėmėsi padažnėjus pranešimams apie įtariamus valstybės išdavystės atvejus teisėsaugos institucijose. Iš viso pradėtas net 651-as baudžiamasis tyrimas, 60 iš jų SBU ir generalinėje prokuratūroje.

„Tiek nusikaltimų prieš valstybės nacionalinį saugumą ir nustatyti ryšiai tarp Ukrainos saugumo pajėgų darbuotojų ir Rusijos specialiųjų tarnybų kelia labai rimtų klausimų vadovybei“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelensky.

Karo draskomoje Ukrainoje tai pirmasis tokių svarbių institucijų vadovų pašalinimas nuo Rusijos invazijos pradžios, tačiau, anot V. Zelenskio, nuolaidoms ne laikas ir ne vieta, kadangi…

„Kalbama apie slaptos informacijos perdavimą priešui ir kitus bendradarbiavimo su Rusijos specialiosiomis tarnybomis faktus“, – teigia V. Zelensky.

Savo ruožtu Rusija jau neriasi iš kailio dėl sėkmingų smūgių, kuriuos Ukrainos pajėgos, naudodamos vakarietišką ginkluotę, tokią kaip HIMARS, vykdo prieš Rusijos logistikos ir amunicijos centrus.

Kremlius apie savo nuostolius neskelbia, tačiau Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu šįryt įsakė savo karo generolams pirmenybę teikti Ukrainos ilgojo nuotolio raketų ir artilerijos naikinimui.

Pagrindinis okupantų taikinys dabar – amerikietiškos raketų sistemos HIMARS. Už 80-ies kilometrų esantiems priešo taikiniams galinčios tiksliai smogti sistemos šiame kare jau tampa legenda.

Hitą apie turkiškąjį droną „Bayraktar“ sukūręs atlikėjas Tarasas Borovokas dabar apdainuoja jau ir HIMARS sistemas: „Kaip seneliai ir proseneliai – jis kovojo su fašizmu.“

Tačiau legenda taps ir rusiškos propagandos pavyzdys. Ukrainoje žuvusio rusų kario tėvai rodo, ką nusipirko už išmoką, gautą už sūnaus mirtį Ukrainoje. Nauja balta lada dėl sankcijų veikiausiai be stabdžių antiblokavimo sistemos, oro pagalvių, net radijo: „Nauja „Lada“ pirkta už tai, ką tauta vadina „pakasynų pinigais“, o oficialiai – vienkartine išmoka šeimai už žuvusįjį. Tėtis sako, kad Aleksejus svajojo apie baltą, apie tokią… Išvažiuoja pirmą kartą. Į Kapines.“

O neseniai iš atostogų grįžęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis prieš Bendrijos diplomatijos vadovų tarybos posėdį paragino neatostogauti, o tiekti Ukrainai daugiau ginkluotės.

„Kadangi Briuselis išeina atostogų, tai gera proga priminti, kad Rusijos kariai neplanuoja pasiimti laisvų dienų nuo tolesnio Ukrainos puolimo. Jei ką nors reikia tęsti, tai ginklų tiekimą. Bet kas, kas tai gali daryti, žinoma, kalbu apie pagrindines pramonines Vakarų pasaulio šalis, jos turėtų paspartinti tiekimą“, – kalba G. Landsbergis.

Tuo metu Vladimiro Putino pakalikas Dmitrijus Medvedevas svaidosi grasinimais. Vakar jis pareiškė, kad Ukrainos laukia „Paskutinio teismo diena“, jei Kyjivas ryšis susigrąžinti okupuotą Krymą.

„Krymas grįžo Rusijai ir jei kuri nors valstybė – nesvarbu, ar tai būtų Ukraina, ar NATO šalys – mano, kad Krymas nepriklauso Rusijai, mums tai yra sisteminė grėsmė“, – teigia D. Medvedevas.

„Rusijoje nuskambėjo eilinis nelabai blaivus pareiškimas apie tariamą „Paskutinio teismo dieną“ Ukrainai. Aišku, niekas rimtai į tokius gąsdinimus nežiūrės“, – sako V. Zelensky.

Tačiau Rusija ir toliau kėsinasi į žmones. Ir ne tik tomis 3000-iais raketų, kurias jau paleido į Ukrainos žemę.

„Labiausiai nerimą kelia maisto trūkumas daugelyje pasaulio šalių. O maisto nėra, nes Rusija blokuoja Ukrainos grūdų eksportą“, – kalba ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis

Visgi Briuselis išreiškė viltį, kad jau šią savaitę Ukrainai ir Rusijai pavyks pasiekti susitarimą dėl Odesos ir kitų Ukrainos uostų atblokavimo grūdų eksportui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer