Zelenskis: uždarykite rusams sienas metams ir pamatysite rezultatą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis mano, kad draudimas išduoti vizas Rusijos piliečiams galėtų pastūmėti juos griežčiau tvarkytis savo pačių valstybėje ir pradėti spausti Vladimiro Putiną, jo nusiteikimą užbaigti karą.

Interviu „The Washington Post“ Ukrainos prezidentas pažymėjo, kad vizų draudime „nėra nieko, kas atimtų teisę į gyvybę“ ir pavadino tokį sprendimą „labai geru ir taikiu“.

Jis taip pat priminė, kad nuo pat pradžių kartojo, jog pačios svarbiausios sankcijos būtų sienų uždarymas, nes jie (rusai) atima svetimą teritoriją. „Ką gi, tegul gyvena savo pasaulyje, kol nepakeis filosofijos“, – pareiškė V. Zelenskis, pridūręs, kad svarbiausios sankcijos Rusijai – sienų uždarymas ir energijos resursų eksporto užkardymas – vis dar lieka neįgyvendintos. „Visiško energijos resursų embargo nėra, sienos neuždarytos“, – konstatavo V. Zelenskis.

V. Zelenskis paragino išvis visus rusus siųsti į Rusiją. „Kokie bebūtų Rusijos Federacijos piliečiai – yra tokių, kurie palaiko karą, yra tokių, kurie nepalaiko, – jų vaikai studijuoja užsienyje, mokyklose, aukštosios ir taip toliau. Tegul važiuoja į Rusiją. Nieko baisaus tame nėra, tegul ten vyksta. Ne visam laiku, prašom, gali ir grįžti. Jie tiesiog tuomet supras“, – aiškino Ukrainos prezidentas.

V. Zelenskis yra įsitikinęs, kad rusai, nepaisant to, kad yra prieš karą, naudingesni būtų gyvendami pačioje Rusijoje. „Jie sako: „Oi, mes čia ne prie ko, ir visi negali dalintis atsakomybės“. Gali. Jie išrinko tuos žmones ir dabar su jais nekovoja, nesiginčija su jais ir nešaukia ant jų. Rusai, kurie viešai pasisako prieš karą, – tai yra vienetiniai atvejai, ir tie žmonės sėdi kalėjimuose. Tai tegul rusai važiuoja namo, tegul visi grįžta į Rusiją“, – pareiškė jis.

Pasak V. Zelenskio, rusų išdavimo apribojimo klausimas yra vienintelis būdas tiesiogiai paveikti patį V. Putiną. „Tas žmogus neturi kitų baimių, tik savo gyvybės. O jo gyvybė priklauso nuo to, grasina jam jo tauta ar ne. Daugiau jam niekas nebaisu. Todėl, kuomet jo tauta pradės jį spausti dėl sprendimų, tada ir bus rezultatai. Ir karas baigsis. Tai yra labai paprastos sankcijos, labai aiškios. Esmė ne piniguose, ne dujose ar vamzdžiuose ir ne tame, kad žiemą vokiečiai neturės šildymo. Paprasčiausiai uždaryk sienas metams – ir pamatysi rezultatą“, – aiškino jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer