Baltarusijos sargybiniai kerta sieną, norėdami įstumti migrantus į Lietuvą, tvirtina Vilnius

Lietuva apkaltino Baltarusijos pasieniečius nelegaliai kirtus sieną, siekdama įstumti migrantų grupę į Lietuvos teritoriją.

Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad keliolika sargybinių privertė 35 migrantus pereiti į Lietuvos pietryčių Šalčininkų rajoną, į pietus nuo sostinės Vilniaus.

Vaizdo įrašą apie tariamą incidentą prie Dieveniškių kaimo Lietuvos sienos apsaugos tarnyba paskelbė socialiniuose tinkluose.

Filmuotoje medžiagoje neva matyti keli skydais apsiginklavę sargybiniai, stovintys už žmonių grupės, kai jie eina per aukštą žolę.

Lietuva teigia, kad tai „ne pirmas tokio pobūdžio incidentas“ prie sienos su Baltarusija pastarosiomis dienomis, ir tvirtina, kad Baltarusijos pasieniečiai pasitraukė į savo šalies teritoriją po pakartotinių įspėjimų.

„Negalime toleruoti šios drąsios dvylikos Baltarusijos pareigūnų provokacijos, šiandien kertančių Lietuvos Respublikos sieną“, – sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. pareiškimas.

„Mes nedelsdami sureagavome į provokaciją ir priėmėme sprendimą toliau didinti sienos apsaugos pajėgumus“, – pridūrė Bilotaitė.

Lietuva pranešė pradėjusi šio incidento tyrimą ir apie tai informavusi Baltarusijos valstybės sienos komitetą.

Europos Sąjunga apkaltino Baltarusiją sąmoningai palengvinus Irako pabėgėlių migraciją į Lietuvą ir bloką, keršydama Minskui įvestas sankcijas.

Baltarusijos pasienio komitetas taip pat paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas incidentas iš jos sienos pusės, kuriame nematyti pareigūnai su riaušėmis.

„Lietuvos saugumo pajėgos fizine jėga bando įstumti pabėgėlius į Baltarusijos Respublikos teritoriją“, – teigiama jame.

„Lietuvos pasieniečiai sąmoningai ignoruoja visus prieglobsčio prašymus pareiškimas pridėta.

Šis incidentas įvyko tuo metu, kai ES vidaus reikalų ministrai turi susitikti Briuselyje aptarti tolesnių veiksmų migracijos klausimu.

Lietuva teigia 2021 metais jau sulaikiusi 4124 nelegalius migrantus, o per visus 2020 metus – tik 74.

Vilnius paskelbė nepaprastąją padėtį, kad būtų išspręstas staigus migracijos padidėjimas, kurį Baltarusijos valdžia skatina.

Praėjusį mėnesį šalies parlamentas balsavo už tvoros statybą Baltarusijos pasienyje, kad irakiečiai, afganistaniečiai ir kiti ne ES migrantai negalėtų patekti į šalį.

Papildomi šaltiniai • AFP

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer