Po to, kai 2020 m. sumažėjo dėl COVID-19 nelegalių sienų kirtimų į ES, 2021 m.

Nelegalių sienos kirtimų į Europą skaičius šiais metais smarkiai išaugo po to, kai dėl COVID-19 pandemijos 2020 metais jų skaičius pasiekė žemiausią lygį per metus.

Europos Sąjungos pasienio agentūra „Frontex“ ketvirtadienį atskleidė, kad per pirmuosius septynis metų mėnesius užregistruota daugiau nei 82 tūkst. nelegalių sienos kirtimų, ty 59% daugiau nei prieš metus.

2020 m. dėl COVID-19 pandemijos nelegalių sienų kirtimų skaičius per metus sumažėjo 13 proc. ir pasiekė 124 000. Tai buvo žemiausias lygis nuo 2013 m.

Praėjusį mėnesį „Frontex“ užregistravo 17 300 nelegalių sienos kirtimų, 33 proc. daugiau, palyginti su 2020 m. liepos mėn., ir 2 700 daugiau nei birželį.

Viduržemio jūros regiono maršrutas sudaro 37,5% iki šiol užregistruotų nelegalių sienos kirtimų šiais metais, ty 96% daugiau nei praėjusiais metais, o dauguma migrantų šiuo maršrutu atvyksta iš Tuniso, Bangladešo ir Egipto.

Vakarų Balkanai buvo antras dažniausiai naudojamas maršrutas į ES, jį pasirinko daugiau nei 22 610 migrantų, daugiausia iš Sirijos, Afganistano ir Maroko, o tai 90 % daugiau nei per metus.

Viduržemio jūros rytinė dalis per Graikiją buvo vienintelis maršrutas, kuriame per metus sumažėjo nelegalių sienų kirtimų skaičius trečdaliu iki 8 997. Daugiausia migrantų sudarė Sirijos ir Turkijos piliečiai.

Vakarų Viduržemio jūros regiono ir Vakarų Afrikos maršrutais naudojosi mažiau nei 8 000 migrantų, nors pastariesiems tai yra 134 % daugiau nei praėjusiais metais.

„Frontex“ taip pat pažymėjo, kad nelegalių sienos kirtimų iš Baltarusijos į Lietuvą skaičius taip pat smarkiai išaugo – šiais metais iš viso jų buvo 3700.

Tik 22 ir 14 migrantų nelegaliai kirto sieną atitinkamai sausį ir vasarį, todėl didžioji dauguma šių kirtimų įvyko per pastaruosius penkis mėnesius.

Du trečdaliai aptiktų migrantų buvo Irako kilmės, po jų seka Kongo Respublikos ir Kamerūno piliečiai.

„Migracijos srautą skatina kontroliuojami atvykėliai su turistinėmis vizomis arba bevizio įvažiavimo į Baltarusiją pagrindu ir palengvintas judėjimas link Lietuvos ir Baltarusijos sienos“, – nurodė „Frontex“.

ES apkaltino Minską skatinant nelegalų kirtimą į ES per bendrą sieną su Lietuva, keršydamas sankcijomis, kurias blokas įvedė po to, kai gegužę priverstinai nusileido „Ryanair“ lėktuvui, siekiant suimti žymų opozicijos veikėją, žurnalistą Romaną Protasevičių.

Minskas kaltinimus atmetė.

Lietuva ir Latvija paskelbė nepaprastąją padėtį dėl padėties pasienyje ir paragino daugiau Europos pagalbos.

Šiuo metu „Frontex“ išsiuntė daugiau nei 100 pareigūnų padėti patruliuoti prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos, taip pat patruliuoja automobiliais ir sraigtasparniais.

Vilnius praėjusį mėnesį pradėjo statyti tvorą, kad atgrasytų trečiųjų šalių migrantus nuo patekimo į šalį.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer