Baltijos šalių įstatymų leidėjai susitiko su Taivano Tsai, sustiprindami bendradarbiavimą

Visų trijų Baltijos šalių įstatymų leidėjai pirmadienį susitiko su Taivano prezidente Tsai Ing-wen, pažymėdami tolesnį Europos Sąjungos valstybių ir Taivano bendradarbiavimą.

Tai pirmasis bendras Latvijos, Lietuvos ir Estijos parlamento narių vizitas Taivane, sakė Tsai.

Ji pasveikino įstatymų leidėjus, kurie dalyvauja 2021 m. atvirame parlamento forume, kurį rengia Taivano užsienio reikalų ministerija.

Kinija tvirtina, kad Taivanas yra jos pačios teritorija, ir atmeta bet kokius šios salos bandymus dalyvauti tarptautiniuose forumuose ar užmegzti diplomatinius santykius su kitomis šalimis, kurios suteiktų jai tarptautinį pripažinimą.

Tsai atkreipė dėmesį į Taivano ir trijų šalių vertybes ir patirtį.

„Taivanas ir Baltijos šalys dalijasi panašia patirtimi, kaip išsivaduoti iš autoritarinio valdymo ir kovoti už laisvę. Demokratija, kuria šiandien džiaugiamės, buvo sunkiai uždirbta“, – sakė Tsai. „Tai yra kažkas, ką mes visi puikiai suprantame“.

Lietuvos delegacijos vadovas Matas Maldeikis sakė tikintis dar stipresnių ryšių su Taivanu.

„Esame čia norėdami išreikšti savo solidarumą su jumis. Tikimės, kad netrukus Taivane atsidarysiantis Lietuvos prekybos biuras padės plėsti Taivano ir Lietuvos partnerystę bei prisidės prie glaudesnių santykių su Taivanu ir visu Europos bloku“, – sakė jis.

Lapkričio pradžioje Taivanas atidarė de facto ambasadą Lietuvoje, pavadintą Taivano atstovybe. Lietuva taip pat planuoja atidaryti atstovybę Taivane.

Reaguodama į tai, Kinija savo diplomatinius santykius su Lietuva sumažino iki žemesnio nei ambasadoriaus lygio, taip pat atšaukė savo ambasadorių. Anksčiau Kinija išsiuntė Lietuvos ambasadorių iš Pekino.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer