„Liaudies komedijų respublika“: Lietuvos parlamentaras smerkia Kiniją dėl kelionės į Taivaną

Lietuvos parlamentaras ginče dėl santykių su Taivanu Kiniją pavadino „Liaudies komedijos respublika“.

Matas Maldeikis vadovauja delegacijai Taivane, kuri demonstruos tolesnį ES šalių ir salos bendradarbiavimą.

Kinija laiko Taivaną savo teritorija ir atmeta bet kokius save valdančios salos bandymus užmegzti diplomatinius santykius su kitomis šalimis.

Lietuvos parlamento Taivano draugystės grupės pirmininkas Maldeikis socialiniame tinkle „Twitter“ apsikeitė dygliais su Kinijos žurnalistu.

Hu Xijing, valstybinio laikraščio „Global Times“ vyriausiasis redaktorius, kelionės metu Lietuvos parlamentarus pavadino „žemos klasės Europos politiniais veikėjais“.

Tačiau Maldeikis socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė, kad Kinijos prezidentas Xi Jinpingas „siunčia savo klouną mūsų pulti“.

„Kiniją turėtume vadinti „komedijų liaudies respublika“, – antradienį pridūrė jis.

Visų trijų Baltijos valstybių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos – įstatymų leidėjai pirmadienį susitiko su Taivano prezidente Tsai Ing-wen.

„Taivanas ir Baltijos šalys dalijasi panašia patirtimi, kaip išsivaduoti iš autoritarinio valdymo ir kovoti už laisvę“, – pirmadienį sakė Tsai. „Tai yra kažkas, ką mes visi giliausiai suprantame“.

„Esame čia norėdami išreikšti savo solidarumą su jumis“, – bendroje spaudos konferencijoje pridūrė Maldeikis.

„Tikimės, kad netrukus Taivane atsidarys Lietuvos prekybos biuras, kuris padės plėsti Taivano ir Lietuvos partnerystę bei prisidės prie glaudesnių santykių su Taivanu ir visu Europos bloku.

Kinijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė vizitą ir paragino abi šalis būti „atsargiais savo žodžiais ir veiksmais“.

Praėjusį mėnesį Taivanas atidarė de facto ambasadą Lietuvoje, pavadintą Taivano atstovybės vardu, o Luanianas netrukus planuoja panašų žingsnį.

Reaguodama į tai, Kinija savo diplomatinius santykius su Lietuva sumažino iki žemiau ambasadoriaus lygio.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer