Lietuva migrantams sumoka 1000 eurų, kad jie grįžtų į Iraką

Į Bagdadą grąžinta didžiausia migrantų grupė, prasibrovė per Lietuvos ir Baltarusijos sieną paskutinės migrantų krizės įkarštyje.

98 irakiečiams buvo pasiūlyta vienkartinė 1000 eurų išmoka už įlaipinimą į skrydį.

Anot Lietuvos vidaus reikalų ministerijos, viskas vyko savo noru.

„Skaičiuojame, kiek mums kainuoja vienas migrantas, – sakė Lietuvos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. – Pagrindiniai vieno migranto išlaikymo kaštai yra 11 000 eurų per metus. Akivaizdu, kad mums daug naudingiau siūlyti pašalpą. nusipirkite bilietą arba susitarkite dėl skrydžio ir taip turėsite mažiau iššūkių bei kitų problemų.

Nuo migracijos krizės pradžios Vilnius išvarė daugiau nei 500 migrantų, atvykusių per Baltarusiją.

Lietuvos pabėgėlių centruose liko per 3 tūkst.

„Reikia pradėti galvoti, ką darysime, kai baigsis kadencija pabėgėlių centruose“, – sakė Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius. „Kalbėti apie integraciją. Kitaip bus bandoma pasiekti. kitose Europos šalyse“.

Lenkija, Latvija, Lietuva, ES, JAV ir kitos Vakarų šalys apkaltino Aleksandro Lukašenkos vyriausybę panaudojus nelegalius migrantus politinėms problemoms spręsti.

Minskas ir Maskva dėl krizės ir pabėgėlių likimo kaltina Europą.

Baltarusijos Raudonojo Kryžiaus duomenimis, netoli sienos esančiame sulaikymo centre yra apie 600 užsieniečių, kurie tikisi patekti į ES.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer