Drąsi Rusija, nervinga Europa: Šaltojo karo vaiduokliai persekioja NATO

Ar matome naujo Šaltojo karo aušrą?

Kai kurios Europos šalys baiminasi, kad posovietinė Rusija, 2014 metais aneksavusi Krymą nuo Ukrainos, nori išsiskirti sau daugiau teritorijų.

NATO išreiškė susirūpinimą dėl didelių Rusijos karinių pratybų, rengiamų prie Ukrainos sienų. Tačiau Maskva prieštarauja, kad Aljansas vykdo panašias pratybas netoli savo sienų. Tiesą sakant, tai paskambino NATO agresorius.

Konfliktas Rytų Ukrainoje tęsiasi – nepaisant paliaubų – ir per pastaruosius dvejus metus nusinešė daugiau nei 9000 gyvybių. Atrodo, kad kaltos abi pusės: Ukrainos kariai ir Rusijos remiami separatistai. Sergio Cantone parsivežė išskirtinį reportažą iš fronto linijos Ukrainos pusėje.

Baltijos šalys taip pat skundžiasi, kad Rusija prie jų sienų rengia karines pratybas, o jos kariniai lėktuvai pažeidžia jų oro erdvę. NATO planuojama dislokuoti regione naujų karių, kad atgrasytų bet kokį puolimą, o Lietuva atkūrė privalomąją karo tarnybą. Hansas Von der Brelie ten keliavo ir kalbėjosi su šios naujos kartos šauktiniais, trokštančiais ginti savo mažą tautą, kai jų pačių tėvai kovojo už Sovietų Sąjungą.

Siekdama geriau suprasti geopolitinę įtampą, tvyrančią Europos rytuose, Sophie Claudet taip pat kalbėjosi su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos generaliniu sekretoriumi Lamberto Zannier.ESBO).

Tiesioginiai atnaujinimai iš mūsų Insiders komandos

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer