Frontex „žymiai“ padidins paramą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje

Europos Sąjungos pasienio agentūra šeštadienį paskelbė, kad kitą savaitę „žymiai padidins“ savo paramą Lietuvai, kuri padėtų valdyti sieną su Baltarusija.

„Frontex“ pranešime teigiama, kad daugiau nei dvigubai padidins pareigūnų ir patruliuojančių automobilių skaičių Lietuvoje.

„Lietuvos siena yra mūsų bendra išorinė siena, o „Frontex“ yra pasiruošusi padėti ten, kur reikia“, – sakoma agentūros vykdomojo direktoriaus Fabrice’o Leggeri pranešime.

„Spartiname ir tobuliname tai, kas jau buvo suplanuota. Glaudžiai bendradarbiaudami su Lietuvos institucijomis, taip pat rengiame Skubią pasienio intervenciją“, – pridūrė jis.

Prezidentas Gitanas Nausėda tviteryje padėkojo „Frontex“. Jis taip pat sakė, kad agentūra taip pat atsiųs sraigtasparnius ir vertėjus.

Pastiprinimas sulauktas po to, kai Lietuva apkaltino Baltarusiją leidžiant nelegalius migrantus per savo bendras sienas, taip keršydamas prieš ES sankcijas prezidento Aleksandro Lukašenkos režimui.

Briuselis ėmėsi priemonių prieš Baltarusiją dėl apgaulingų 2020 m. rugpjūčio mėn. prezidento rinkimų, vėlesnių demokratinių protestų susidorojimo ir 2021 m. gegužę priverstinio lėktuvo nusileidimo, siekiant suimti opoziciją palaikantį žurnalistą.

Baltarusija neigė Lietuvos kaltinimus.

Oficialūs Lietuvos duomenys rodo, kad birželį sieną nelegaliai kirto daugiau nei 410 migrantų – daugiau nei iš viso per pastaruosius ketverius metus kartu paėmus.

Lietuva paskelbė nepaprastąją padėtį dėl didėjančios migracijos ir šios savaitės pradžioje pradėjo statyti tvorą pasienyje, kad atgrasytų srautą.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer