Įstatymas, leidžiantis leisti tos pačios lyties asmenų partnerystę Lietuvoje, užklumpa pirmąja kliūtimi

Įstatymo projektas, leidžiantis kurti civilines sąjungas tos pačios lyties poroms Lietuvoje, antradienį neįveikė pirmosios parlamentinės kliūties.

Įstatymo projektui, pavadintam Partnerystės įstatymu, prireikė 65 balsų, kad jis būtų įgyvendintas. Nedidelį pralaimėjimą už balsavo 63 parlamentarai, prieš – 58, o susilaikė septyni parlamentarai.

„Esu nusivylęs vakarykščiu sprendimu. [the] Geros naujienos yra tai, kad sulaukėme 63 parlamentarų palaikymo ir mums pritrūko tik dviejų balsų, kad priimtume Partnerystės įstatymą per pirmąjį posėdį“, – „Euronews“ sakė įstatymo projektą rėmęs atvirai gėjus parlamentaras Tomas Raskevičius.

Liberalios Laisvės partijos narys Raskevičius pažadėjo dar kartą pristatyti įstatymo projektą rudenį, tačiau teigė, kad greičiausiai imsis pakeitimų, siekdamas gauti daugiau paramos šiam įstatymui.

„Įstatymo projektą tobulinsime atsižvelgdami į Seimo Teisės departamento ir kitų frakcijų išsakytus siūlymus ir su atnaujintu įstatymo projektu grįšime į Seimą rudens sesijos metu“, – sakė jis.

Priemonei pritarė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, o Laisvės partija ją tvirtai pasisakė.

„Tai dar ne pabaiga“, – po balsavimo naujienų agentūrai AFP sakė Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė.

„Mes ir toliau sieksime pokyčių, kad visi žmonės būtų lygūs prieš įstatymą, kad niekas nebūtų visuomenės paraštėse“.

Teisės aktais buvo siekiama leisti kurtis tos pačios lyties asmenų sąjungoms ir suteikti LGBT+ poroms galimybę naudotis tam tikromis teisinėmis išmokomis, įskaitant bendrą nuosavybės teisę ir paveldėjimo teises. Tačiau jis neapėmė įvaikinimo teisių.

Jo nesėkmė parlamente įvyko po protestų Lietuvoje dėl įstatymo projekto pateikimo.

Tūkstančiai žmonių dar gegužę dalyvavo demonstracijoje Vilniuje, protestuodami prieš įstatymo projektą, o renginys buvo pavadintas „Didžiuoju šeimos gynybos žygiu“.

Remiantis Pew tyrimų centro duomenimis, 2018 m. didžioji dalis krikščionių ir trys ketvirtadaliai suaugusiųjų, laikomi katalikais, prieštaravimas teisiniam tos pačios lyties asmenų sąjungų pripažinimui Lietuvoje yra didelis.

2019 metais „Eurobarometro“ apklausa parodė, kad daugiau nei 60 procentų Lietuvos gyventojų nepritaria tos pačios lyties asmenų sąjungų „leidimui visoje Europoje“.

Atnaujinta (2021-05-26): Šis straipsnis atnaujintas Tomo Raskevičiaus pareiškimu.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer