Latvija atnaujino dujų importą iš Rusijos

Latvija atnaujino gamtinių dujų importą iš Rusijos, tačiau nedidelėmis apimtimis, rodo Latvijos magistralinių dujotiekių ir Inčukalnio požeminės saugyklos operatorės „Conexus Baltic Grid“ interneto svetainėje pateikti duomenys.

Ketvirtadienį į Latviją iš Izborsko dujų apskaitos stoties Rusijoje įtekėjo 42 546 megavatvalandės (MWh) dujų, o penktadienį pranešta apie 41 800 MWh įtekančių gamtinių dujų kiekį.

Tai gana kuklios dujų importo iš Rusijos į Latviją apimtys – praėjusių metų birželio 16 ir 17 dienomis jos siekė atitinkamai 138 866 MWh ir 146 302 MWh.

„Conexus“ atstovė Dacė Baltabola paaiškino, kad šie nedideli gamtinių dujų kiekiai perpumpuojami į Inčukalnio saugyklą arba nukreipiami į Lietuvą, Estiją ar Suomiją.

D. Baltabola atmetė galimybę, kad iš Rusijos į Latviją patenkančios dujos tranzitu pumpuojamos į Kaliningrado sritį, kaip tai buvo nuo gegužės 16-osios iki birželio 8 dienos, kai buvo remontuojama dujotiekio nuo Minsko iki Vilniaus atkarpa.

Latvija, kaip Lietuva ir Estija, dujų importą iš Rusijos nutraukusi balandžio pradžioje, jį kelioms dienoms buvo atnaujinusi nuo balandžio pabaigos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer