Ukrainiečiai skelbia nuskandinę dar vieną rusų laivą

Nuskendo Rusijos Juodosios jūros laivyno laivas „Vasilij Bech“, kuriam kiek anksčiau penktadienį smogė Ukrainos karinės jūrų pajėgos, rašo „pravda.com.ua“.

Pasak portalo, apie tai pranešė Odesos karinės administracijos vadovas Maksimas Marčenko.

„Šiandien mūsų karinės jūrų pajėgos atakavo Šiaurės jūrų laivyno paramos laivą „Vasilij Bech“, kuriame buvo įrengta „Tor“ žemė–oras raketų sistema. Vėliau paaiškėjo, kad jis nuskendo“, – cituojamas jis.

M. Marčenka pažymėjo, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos jau yra nukovusios rusų kreiserį, keliolika katerių, o dabar į sąrašą įrašomas ir pagalbinis laivas.

Esu įsitikinęs, kad netolimoje ateityje mūsų kariai pasipildys fregata, korvele ir dideliu desantiniu laivu. Galima sakyti, kad Rusijos Juodosios jūros laivyne sukūrėme povandeninių laivų brigadą Juodosios jūros dugne. Į atidarymą kviečiama visa okupantų karinė-politinė vadovybė“, – teigė jis.

Penktadienį Ukrainos jūrų pajėgos smogė Rusijos laivui „Vasily Bekh“. Pranešama, kad jame buvo „Tor“ raketų paleidimo įranga, laivas į Gyvačių salą gabeno žmones ir amuniciją.

„Vasilij Bech“ – naujos kartos Rusijos karinio laivyno laivas, pirmą sykį į vandenį nuleistas vos 2017-aisiais.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer