Lietuva seka Latviją uždraudusi Rusijos transliuotoją RT

Lietuvos vyriausybinė žiniasklaidos komisija šią savaitę uždraudė transliuoti valstybės kontroliuojamą Rusijos televizijos tinklą.

Tai įvyko po to, kai kaimyninė valstybė Latvija praėjusią savaitę paskelbė uždrausianti septynis RT kanalus.

RT transliuoja keliomis kalbomis ir teikia Kremliui palankias žinias, pranešė Lietuvos žiniasklaidos komisija.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija nurodė, kad toks sprendimas iš dalies priimtas dėl tariamos tinklo kontrolės Dmitrijaus Kiseliovo, kuriam 2014 metais Europos Sąjunga skyrė sankcijas dėl jo „propagandos, remiančios Rusijos pajėgų dislokavimą Ukrainoje“.

Latvijos žiniasklaidos taryba pareiškime nurodė, kad Kiseliovas dabar vadovauja RT po to, kai Vladimiras Putinas pasirašė dekretą.

RT vadovė Margarita Simonyan pasišaipė iš Latvijos informacijos: „Latvijos žvalgyba mano, kad RT vadovauja Dmitrijus Kiselevas…mes tokios žvalgybos nebijome“.

„Russia Today jau seniai grasinama sankcijomis įvairiose šalyse“, – sakė Kardifo universiteto Teisės ir politikos mokyklos tyrimų direktorius dr. Sergejus Radčenko. Jis jau buvo uždraustas Ukrainoje ir, pavyzdžiui, priverstas registruotis kaip užsienio agentas Jungtinėse Valstijose.

Tačiau, jo nuomone, „uždraudus išeitį, tik suteikiama kankinystės aura, kurios ji nenusipelno“.

Sprendimas taikomas internetu šalyje transliuojamoms RT, RT HD, RT Spanish, RT Documentary ir RT Documentary HD televizijos programoms.

Septynios programos, „Latvijos saugumo institucijų nuomone, yra įtakingiausi Rusijos propagandos kanalai Vakarų Europoje“, sakoma Latvijos nacionalinės elektroninės žiniasklaidos tarybos pranešime.

„Tikimės, kad panašų sprendimą priims ir kitos Europos Sąjungos valstybės narės“, – sakė Žiniasklaidos tarybos pirmininkas Ivaras Āboliņš.

Pasak AP, RT Baltijos šalyse plačiai vertinama kaip Kremliaus propagandos įrankis, kuriuo siekiama paveikti regiono etninę rusų mažumą.

Šis straipsnis buvo atnaujintas, kad būtų pridėta eksperto komentarų.

Papildomi šaltiniai • AP

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer