Koronavirusas: Vilniaus restoranai socialiniam atsiribojimui skatinti naudoja manekenes

Lietuvos sostinėje Vilniuje restoranai vėl atsidaro stilingai – manekenės užpildo tuščias vietas dėl socialinio atsiribojimo.

Šią savaitę šalis pradėjo panaikinti užrakinimo apribojimus baruose ir restoranuose, leisdama jiems naudotis kai kuriomis sėdimomis vietomis viduje.

Tačiau kai kurie stalai turi likti tušti, kad žmonės būtų tam tikru atstumu vienas nuo kito, ir jie naudojami vietiniams mados dizaineriams reklamuoti.

„Mūsų restorano viduje esantys tušti stalai atrodo gana keistai, ir mes neturime jokio būdo jų pašalinti“, – sakoma restorano „Cozy“ savininko Bernie Ter Braak pranešime. Ter Braak idėją sugalvojo kartu su mados dizainere Julia Janus.

Vilniuje dabar dalyvauja kelios dešimtys restoranų ir planuojama, kad tai vyks iki gegužės pabaigos.

„Nusprendėme susisiekti su savo kaimynais, mados butikų parduotuvėmis ir pakvietėme prie tuščių staliukų demonstruoti naujausias kolekcijas. Žinia pasklido ir žinomi dizaineriai prisijungė prie šio projekto, kuris vis sulaukia susidomėjimo visame mieste”, – sakė jis. Ter Braak.

Lietuvos restoranuose vietinės mados kūrinius demonstruos 60 manekenių.

Drabužių pramonė patyrė smūgį, kai buvo uždarytos parduotuvės, o mažmeninė prekyba sumažėjo.

„Dizaineriai neturi daug galimybių demonstruoti savo naujausias kolekcijas, o apskritai vartojimas mažėja. Tikimės, kad ši kampanija išjudins vandenis ir vietiniai dizaineriai įgis šiek tiek matomumo”, – sakė mados dizaineris Janus.

Oficialiosios Lietuvos statistikos tarnybos duomenimis, mažmeninė tekstilės, drabužių ir avalynės apyvarta kovo mėnesį, palyginti su vasario mėn., sumažėjo 56 proc.

„Nors karantinas mus daugeliu atžvilgių riboja, visada tikėjau, kad jis mums suteikia ir daug galimybių, kurias galime kūrybiškai panaudoti atskleisdami beribį savo miesto žavesį“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Lietuvoje užregistruoti 1593 koronaviruso atvejai ir daugiau nei 60 mirčių nuo COVID-19.

Šalis taip pat neseniai atvėrė sienas su kaimynėmis Latvija ir Estija, suteikdama piliečiams galimybę laisvai judėti tarp Baltijos šalių.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer