Lukašenka uždrausta atvykti į Baltijos šalis dėl „masinio sukčiavimo rinkimuose“ ir „žmogaus teisių pažeidimo“

Estija, Lietuva ir Latvija yra pirmosios šalys, įvedusios sankcijas Baltarusijai po opozicijos jėgų susidorojimo po rugpjūčio 9 dieną įvykusių prezidento rinkimų.

Trys Baltijos šalys uždraudė 30 Baltarusijos pareigūnų, įskaitant prezidentą Aleksandrą Lukašenką.

Tai įvyko po to, kai Lietuva praėjusią savaitę paskelbė, kad svarsto galimybę uždrausti Baltarusijos lyderiui ir kitiems 117 pareigūnų.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu antradienį kalbėdamas su Euronews sakė, kad sankcijos buvo priimtos dėl „masinio sukčiavimo rinkimuose“, „žmogaus teisių pažeidimo“ ir „smurto“.

„Laikas yra labai svarbus“, – sakė jis, – „norėjome pasiųsti ženklą savo draugams Europoje ir už Europos ribų, kad turėtume veikti tinkamai ir nedelsiant“.

Estija, Lietuva ir Latvija greitai paskelbė sankcijas anksčiau nei pati ES, kurios valstybės narės yra.

Europos Sąjunga atmetė rinkimų rezultatus ir svarsto draudimą atvykti 20 Baltarusijos pareigūnų.

Baltarusija perspėjo, kad imsis atsakomųjų sankcijų. Šalis taip pat kreipėsi į Rusiją, siekdama, kad dabartiniai protestai „nekontroliuojami“, tačiau ES liepė Maskvai susilaikyti nuo bet kokio tokio bandymo.

Baltarusijoje vyrauja suirutė, nes per prezidento rinkimus A. Lukašenka gavo šeštąjį kadenciją, kaltinimais dėl balsų klastojimo ir smurto.

Nuo protestų pradžios buvo sulaikyti šimtai žmonių, pasigirdo smurto epizodais ir pranešama apie kankinimus.

Sekmadienį, trečią savaitgalį iš eilės po rinkimų vykstančios demonstracijos, sostinėje Minske įvyko dešimtys naujų sulaikymų.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer