Maudymosi kostiumėliai už 100 eurų ir daugiau: kodėl jie brangesni už sukneles?

Prasidėjus vasaros sezonui nemažai daliai žmonių maudymosi kostiumėliai tampa svarbiausiu sezono akcentu. Vis dėlto neretai kyla klausimas, kodėl maudymosi kostiumėliai kainuoja tiek pat, kiek džinsai, suknelės, palaidinės ar net batai, jei medžiagos šiam rūbui pagaminti reikia žymiai mažiau.

Dizainerės atskleidžia, kad darbas su smulkiomis detalėmis ir tampria medžiaga yra brangus, reikalaujantis daug kantrybės, o sunkiausia rasti tam pasiryžusių siuvėjų, kurių Lietuvoje trūksta.

Pašnekovės priduria, kad maudymosi kostiumėlių galima rasti ir už 20–30 eurų, tačiau jie susidėvi per sezoną.

Modelio kūrimas užtrunka 1–3 mėn.

Prekinio ženklo „Vayu bikini“ pilni maudymosi kostiumėliai kainuoja apie 74–78 eurus. Įmonės atstovės Daiva ir Skaistė pasakoja, kad maudymosi kostiumėlių kaina nėra maža, nes jie siuvami pagal individualų užsakymą, naudojamos kokybiškos medžiagos, taip pat mokama už profesionalios siuvėjos paslaugas. Kainą, anot pašnekovių, didina ir pakavimas.

„Norint pasiūti gerą maudymosi kostiumėlį visų pirma reikia idėjos, gero, stilingo modelio, kurį, beje, tikrai nėra lengva išdirbti. Kūrybinis procesas užtrunka daugiausiai laiko. Tuomet reikia kokybiškų medžiagų ir, žinoma, profesionalios siuvėjos“, – pasakoja „Vayu bikini“ atstovės.

 

Jos atskleidžia, kad kūrybinis procesas išdirbant naują modelį ir skirtingus jo dydžius gali užtrukti 1–3 mėnesius: „Mes visos esame skirtingos ir norime, kad visoms maudymosi kostiumėliai tiktų idealiai“.

Pašnekovės teigia, kad gavus užsakymą, maudymosi kostiumėlis pasiuvamas per kelias dienas.

„Maudymosi kostiumėliai – sezoninė prekė, tai šiuo metu paklausa smarkiai išaugusi. Taip pat būna ir per rudens, žiemos atostogas, kai žmonės keliauja po įvairias šalis. Šiuo metu paklausa yra tiek klasikiniams modeliams, tiek naujiems – išskirtiniams. Taip pat klientės noriai renkasi ir šiųmetines stilingas spalvas – oranžinę, violetinę, juodą“, – dalinasi pašnekovės.

Masinės gamybos kostiumėliai nusidėvi per sezoną

Dovilė, turinti savo kūrybinę studiją, taip pat prekiauja rankų darbo maudymosi kostiumėliais. Ji sutinka, kad maudymosi kostiumėliai savo kaina ne tik prilygsta kitiems drabužiams, bet kartais būna ir brangesni.

„Paprasta rekomendacija, kaip nenusivilti kaina: kaip ir perkant bet kokį produktą, reikia žinoti, kiek jis yra reikalingas ir kaip dažnai bus naudojamas. Jei maudymosi kostiumėlis bus naudojamas kelis kartus per metus, galbūt verta rinktis masinės gamybos, kuris nubluks po sezono arba dydis tiks ne idealiai. Bet tikrai įmanoma nusipirkti stilingą maudymosi kostiumėlį net iki 20–30 eurų, kuris netarnaus labai ilgai, bet jei jis dėvimas retai, tai kam reikia brangesnio?“, – patarimais dalinasi pašnekovė.

Jos atstovaujamoje kūrybinėje studijoje „Dovivi.bra“ maudymosi kostiumėliai kainuoja apie 74–144 eurus. Dovilė paaiškina, kad toks didelis kainų skirtumas tarp šių ir masinės gamybos bikinių vyrauja dėl to, kad medžiagos, kurios susidėvi greitai, kainuoja bent tris kartus pigiau: „Atrodo gražiai, bet yra trumpo naudojimo“.

Pašnekovės teigimu, jei bikinį ruošiamasi dėvėti ilgiau arba jei jis yra būtinai reikalingas, pavyzdžiui, aktyviems sportams – tada automatiškai ir investuoti galima daugiau, ypač, jei yra norima siūtis pagal individualius išmatavimus.

Sunkiausia – rasti siuvėją

„Dovivi.bra“ atstovė atskleidžia, kad pati medžiaga, nors ir brangi, sudaro palyginti mažą savikainos dalį. Anot jos, rasti siuvėjų maudymosi kostiumėliams – dešimt kartų sunkiau, nei rasti siuvėjų suknelėms.

Dovilė pasakoja, kad darbo pobūdis su smulkiomis ir tampriomis detalėmis labai skiriasi, todėl yra reikalingos daug kruopštumo ir kantrybės turinčios siuvėjos – kitokios net nebando arba nenori apsiimti. Ji priduria, kad šiek tiek skiriasi įranga ir technologiškai yra brangiau dirbti su elastingomis medžiagomis.

Dar viena didelės kainos priežastis – investicijos į reklamą. Pašnekovė pasakoja, kad neužtenka vien tik pasiūti kokybišką prekę ir susikurti puslapį, jog apie tave sužinotų. Reikia fotosesijų, puslapį padaryti matomą per „Facebook“ ar „Google“ pardavimų platformas, o reklama, anot pašnekovės, brangsta turbūt labiausiai.

Dovilė pasakoja, kad norint pagaminti gerą maudymosi kostiumėlį reikia praktikos, atidirbti lekalus, o tai – ilgas procesas. „Mūsų pirmas maudymosi kostiumėlis atsirado po metų bandymų. Savaime suprantama, kokybiškos medžiagos ir kantrios darbo rankos ne mažiau svarbu“, – pabrėžia pašnekovė.

Ji skaičiuoja, kad atidirbto lekalo maudymosi kostiumėlio laikas – kelios valandos paruošti ir sudėlioti lekalus pagal individualius išmatavimus, tada 4–8 valandos sukirpimo ir siuvimo, priklausomai nuo modelio.

Dovilė priduria, kad niekas nežino, kiek kiekvieno kūrėjo mėnesių ar net metų yra dirbta, kad būtų išdirbti lekalai ir patikrintos medžiagos.

 

Kainų nedidino, bet ateityje – teks

Daiva ir Skaistė tikina, kad maudymosi kostiumėlių kainos šiais metais praktiškai nepakito ir pastebi, kad tarp lietuvių kūrėjų kainos – labai panašios.

„Daug Lietuvos dizainerių šiais metais pradėjo siūti maudymosi kostiumėlius. Konkurencija yra, tačiau kiekvienas prekinis ženklas yra kitoks, kiekvienas atranda savo klientą, todėl piktybinės konkurencijos nėra“, – pasakoja pašnekovės.

Dovilė pasidalina, kad šiuo metu „Dovivi.bra“ maudymosi kostiumėlių savikaina yra apie 50–60 proc., t.y.  1:2.

„Palyginimui, pelningo verslo siekiamybės savikaina turėtų būti 1:4, tai, pavyzdžiui, jei 10 eurų savikaina, prekė turėtų kainuoti 40 eurų“, – atskleidžia pašnekovė.

Ji teigia, kad kainos jos studijoje kol kas nepakito, tačiau pripažįsta, kad netolimoje ateityje vis tiek teks kelti: „Suprantu visus, kurie tas kainas jau kilstelėjo. Spėjimas – ten, kur jau kilo, tai bus ne mažiau 20 proc., nes  tiek arba daugiau kilo visi kaštai“.

Bikinių verslas Lietuvoje – naujas ir sunkus

Dovilė pažymi, kad poros metų bėgyje studija buvo sulaukusi daug pasiūlymų prisidėti ar padėti su siuvimu kitoms „šviežioms“ firmoms. Tai, anot pašnekovės, įdomus reiškinys Lietuvoje, nes kažkodėl manoma, kad bikiniai – labai lengvas verslas.

„Daug kas pradeda, nes turi idėją, sukuria tikrai gražų dizainą ir įvaizdį, bet, manau, neatlaiko reklamos kaštų ir darbuotojų, kurie dirbtų su elastingomis medžiagomis, trūkumo“, – komentuoja ji.

Dovilės teigimu, tokių darbuotojų trūkumas nėra naujas dalykas: Lietuvoje anksčiau nebuvo nei maudymosi kostiumėlių, nei apatinių siuvėjų. Dabar jų, anot jos, tik daugėja.

Ji atkreipia dėmesį, kad dėl tokių darbo rankų trūkumo kaltos tikrai ne dabartinės aktualijos, o tai, kad tiek maudymosi kostiumėlių, tiek apatinių siuvimo mada į Lietuvą atėjo dar visai neseniai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer