Nei juoktis nei verkti: rusus į karą kviečia už juokingą atlygį

Rusijos Konakovo mieste ieškoma į karą norinčių vykti rusų. Sąlyga – kariai turi būti ne vyresni nei 50 metų ir turi būti baigę karinę tarnybą. Už tapimą „patrankų mėsa“ siūlomas neįtikėtinai mažas atlygis.

Kvietimas rusams buvo nufilmuotas. Vaizdo įraše, kuriuo pasidalijo NEXTA, matyti prieš kamerą pastatytas vyresnio amžiaus vyras. Jis pristatomas kaip Jurijus Negovora, sako esantis karinis komisaras.

Vaizdo įraše akivaizdžiai girdėti, kaip vyras dūsauja, daro pauzes tarp žodžių ir garsiai kvėpuoja.

„Gerbiami Konakovo miesto gyventojai, dabartiniu metu Donbaso teritorijoje vyksta specialioji karinė operacija Rusijos Federacijos prezidento įsakymu. Joje dalyvauja Rusijos Federacijos piliečiai, taip pat mūsų kraštiečiai.

Kreipiuosi į jus kaip karinis komisaras, kad jūs dalyvautumėte specialiojoje operacijoje. Renkami asmenys, praėję karinę tarnybą, iki 50 metų. Siūlomas kontraktas iki trijų mėnesių, reikalinga sveikata, noras. Siūlomas atlygis nuo 200 iki 400 tūkst. rublių“, – paskelbė vyras.

„Specialiąja operacija“ Rusijos propaganda vadina karą Ukrainoje. Anot Rusijos, ja siekiama „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą, tačiau Vakarų ir Ukrainos vertinimu, Rusija siekia okupuoti Ukrainą.

Minėto „komisaro“ siūlomas atlygis į karą norintiems vykti rusams taip pat yra neįtikėtinai mažas. Lietuvoje ir Europos Sąjungoje Rusijos rublis nėra konvertuojamas, tad jo vertė yra niekinė.

Pagal fiktyvų, Rusijoje nustatytą kursą, 200–400 tūkst. rublių prilygsta 3,2–6,4 tūkst. eurų.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilinius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer